Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

TJ Stadion Kutná Hora - NED Hockey Nymburk 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

23. 01. 2011

Ve 30. kole 2. ligy zvítězili nymburští hokejisté na ledě Kutné Hory a potvrdili tak, že v soubujích těchto dvou týmů domácí celky nevyhrávají.

Oba týmy začaly hodně opatrně. Dokonce i první přesilové hry byly nemastné a neslané. Až v 8. minutě si při přesilové hře najel na přihrávku Floriána bek Janata, ale jeho pohotovou ránu zastavila něčí hokejka těsně před brankovou čárou. Podobná hra pokračovala i nadále do konce první třetiny. Největší závary se tvořily po nahozených kotoučích na branku, ale žádná vyložená šance.
Druhou třetinu zahájil domácí Prachař tvrdou ranou z mezikruží, jenže Blažíček si s ní poradil. Vzápětí jel sám na nymburského brankáře Muras, puk se však odrazil mimo bránu. Ve 27. minutě přišli Kutnohorští útočníka Kraučuka, který za své komentáře dostal dva osobní tresty a šel se sprchovat. V polovině utkání se pak dostal do dobré palebné pozice i nymburský Sirotek, ovšem trefil přesně střed branky. Už to vypadalo, že i druhá část skončí bez branek, jenže vteřinu před koncem se ocitl puk v kutnohorské síti po přesilovkové střele Sema a teči Martina Šimka – 0:1.
Do třetí třetiny vstoupili Sršni s jasným cílem – minimálně vyrovnat! I proto zvýšili aktivitu a tlačili se více do nymburské brány, ale kýžený výsledek to nepřinášelo. Nymburští zase čekali na brejky a jeden z nich se jim podařilo využít v čase 46:57, kdy akci dva na jednoho zakončil pod horní tyčku Kalouskovy brány Martin Turinský – 0:2.
V 53. minutě si Sršni nepomohli. Po faulu Floriána dostal dvojnásobný trest Kadlec a Nymburk hrál minutu a půl přesilovku pět na tři, kterou ale Polaban nevyužil. Minutu a čtvrt před koncem vysvitla domácím naděje. Janata zavezl puk do třetiny, byl faulován a signalizovaného trestu využil ke vstřelení kontaktní branky Pavel Prachař – 1:2. Závěr si ale Nymburk pohlídal a domácí nepustil ani k power play.
Branky a nahrávky: 59. Prachař (Pelán, Janata) - 40. Šimek (Sem), 47. Turinský (Hrubant).
Rozhodčí: Pokorný.
Vyloučení: 9:4, navíc: Kraučuk (KH) 20 min. OK.