1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

TJ Stadion Kutná Hora - NED Hockey Nymburk 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

24. 02. 2010

Ve 40. kole druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk na ledě Kutné Hory. Ani ve čtvrtém vzájemném zápase v této sezóně nevyhrál domácí tým. Závěr sezóny zastihnul nymburské hokejisty ve výborné formě. V zápase proti Kutné Hoře počtvrté za sebou vyhráli a stále se drží na dohled play off.

Ve vyrovnané úvodní dvacetiminutovce se dostal do první šance utkání nymburský Sirotek, tváří v tvář proti Kalouskovi ale mířil do břevna. Krátce na to měl dobrou příležitost také Vacek, ale ani on na Kalouska nevyzrál. Naopak na druhé straně chyboval Vlach a domácí Bláha našel skulinku v Mickově výstroji.
Druhá část zápase se odehrála v režii hostů. Domácí se nemohli vůbec dostat do tempa a tak si Kalousek připisoval jeden zákrok za druhým. Ve 25. min. však nestačil domácí brankář na Velechovského dorážku a bylo vyrovnáno. Nymburk pokračoval v náporu a chvíli na to přidal další branku. Nejprve ještě zlikvidoval Kalousek šanci Sirotka, pak však podcenil Martincovu střelu z úhlu a podruhé kapituloval. Až těsně před sirénou ujel hostům Křišťan, ovšem Dulovec se včas vrátil a šanci mu překazil.
Ve třetí třetině se domácí přeci jen vymanili z nymburského tlaku, ale do větších šancí se přes nymburskou obranu jen těžko probíjeli. V 52. min. se domácímu Králíčkovi podařilo dostat puk za Mickova záda, ovšem pozorný rozhodčí Stolín nepřehlédnul, že se tak stalo rukou a tak branku nemohl uznat. Domácí prahli po vyrovnání a tak už v čase 57.51 odvolali brankáře. V power play se pak do obrovské šance dostal Adamec, který střílel do prázdné brány, jenže brankář Micka předvedl zákrok večera. Pohotově natáhl ruku na ledě, puk mířící do odkryté branky zachytil a zajistil tak Nymburku tři body.
Branky: 15. Bláha (Křišťan) – 25. Velechovský (Martinec, Šimek), 34. Martinec
Rozhodčí: Stolín
Vyloučení: 7:5, navíc Vacek (N) 10 min.
Využití: 0:0
Diváci: 310
Třetiny: 1:0, 0:2, 0:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:2
Sestava Nymburka: Micka – Pánek, Vošmik, Kozák, Drak, Vlach, Sem, M. Krejčík – Dvořák, Sirotek, Vacek – Velechovský, Šimek, T. Hladík – Dulovec, Martinec, Němeček  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace