1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

TJ Stadion Kutná Hora - NED Hockey Nymburk 2:6 (0:5, 1:0, 1:1)

25. 11. 2009

V dalším kole 2. hokejové ligy zvítězil Nymburk na ledě Kutné Hory. Utkání rozhodla první třetiny, ve které nastříleli nymburští hokejisté pět branek.

Co střela to gól. Tak lze charakterizovat první třetinu středočeského derby. Už na konci 2. min. se puk odrazil na hůl zcela volného Hlouška Nymburk se dostal do vedení. Za necelou minutu a půl ujel v oslabení Toma a krásným blafákem zvýšil. Pak přišel zřejmě zlomový okamžik utkání. Domácí Muras neproměnil samostatný nájezd, vzápětí na druhé straně překonal dorážkou Vacek potřetí Malého a ten se odebral na střídačku. Ovšem ani jeho náhradník Kalousek neměl svůj den. Ani ne po dvou minutách na ledě jej totiž z velkého úhlu překonal Martinec. Za další minutu přidal pátý gól znovu Toma a domácí byli zralí na ručník. Přesto ještě do přestávky zahrozili, jejich gól ovšem padl až po odpískání.
Prvních deset minut druhé třetiny si Nymburk ještě udržoval převahu, postupně se však aktivita přesunovala na hokejky domácích, kteří ve 32. min. zásluhou Beránka snížili. Minutu před druhou sirénou pak ještě orazítkoval břevno nymburské branky Bláha.
Hned v úvodu poslední části hry vykřesal jiskřičku naděje pro domácí Nakládal, ovšem Nymburk už si vítězství pohlídal. Navíc ještě přidal šestou branku L. Krejčík a bylo rozhodnuto.
Branky: 32. Beránek (Hemský), 42. Nakládal (Adamec) – 2. Hloušek (Martinec), 4. Toma (Sirotek), 12. Vacek (Protivný), 14. Martinec (L. Krejčík, Hloušek), 15. Toma (Sirotek), 50. L. Krejčík (Drak)
Rozhodčí: Volf
Vyloučení: 4:6
Využití: 0:0
Oslabení: 0:1
Diváků: 350
Třetiny: 0:5, 1:0, 1:1
Nymburk: Rückl – Sem, Kříž, Cicvárek, Kořínek, Švácha, Drak, Pánek, M. Krejčík – Velechovský, Protivný, Vacek – Dvořák, Sirotek, Toma – Martinec, Hloušek, L. Krejčík – Němeček, Mareš, T. Hladík

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace