1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

UHK Lev Slaný - NED Hockey Nymburk 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

16. 01. 2008

Ve 25. kole vyhrál Nymburk na ledě posledního týmu skupiny Západ a posunul se na osmou příčku zajišťující účast v play off. Slaný vyhořelo v koncovce. Ve vyložených šancích domácích podržel Nymburk brankář Jágr a tak si hosté připsali třetí vítězství z venku. Druhý trest do konce utkání dostal útočník Sirotek a v neděli proti Roudnici tak bude v sestavě Nymburka chybět.

První velkou šanci utkání měli domácí, když Průcha neuspěl v samostatném nájezdu. Naopak Nymburk vzápětí svoji první velkou šanci proměnil. Nájezd dva na jednoho zakončoval Nýč. Po zbytek třetiny měl Nymburk navrch a slánský brankář Vaňous se musel činit. Jednou ho po střele Kadeřábka zachránila i tyč.
Také ve druhé části hry se Nymburk tlačil do útoku ovšem v útočném pásmu často propadal a domácí hrozili z rychlých brejků. Jenže Rudovský, Lapáček i Pavlík si v tutových šancích vylámali zuby na Jágrovi. Ten nestačil až na šestou velkou šanci domácích. To jej překonal volný Rudovský. Uběhlo však pouhých 9 vteřin a Nymburk znovu vedl. Kadeřábek přesnou střelou prostřelil Vaňouse. Po dalších třech minutách uklidnil hostující hráče Dvořák, který nadvakrát v přesilovce dorazil Nýčovu ránu.
V závěrečné části si už Nymburk hlídal vedení a hrál ze zajištěné obrany. Domácí už se do žádné vážnější šance nedostali, naopak je po střele Turinského zachránila tyč a v poslední minutě navíc netrefil polovinu odkryté branky Kadeřábek.
Branky: 33. Rudovský (Hudíček) – 6. Nýč (Sirotek), 33. Kadeřábek (Hertl, Krejčík), 36. Dvořák (Nýč, Kříž)
Rozhodčí: Dundr
Vyloučení: 4:8, navíc Sirotek OK
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 100
Třetiny: 0:1, 1:2, 0:0
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:3
Sestava Nymburka: Jágr – Dvořák, Kříž, Zeman, Krejčík, Jaroměřský, Vlach, Sem – Vondrlík, Nýč, Sirotek – Dulovec, Hertl, Kadeřábek – Fišer, Turinský, Martinec

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace