VSK Technika Brno - NED Hockey Nymburk 4:3 pp (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)

01. 02. 2012

Ve 40. kole druhé hokejové ligy prohráli Nymburští hokejisté v prodloužení na ledě Brněnské Techniky. Nymburk odcestoval k zápasu pouze s jedním brankářem a to Zdeňkem Rücklem, který nastoupil v mistrovském zápase naposledy v říjnu. Přesto po dlouhé době dokázal svůj tým podržet a na získaném bodu má velkou zásluhu.

V úvodní třetině předváděla obě mužstva bojovný hokej, ovšem branky se hrstka diváků nedočkala.
Druhá třetina s sebou přinesla mnohem větší množství šancí a také branek. Skóre zápasu otevřeli domácí  v signalizované výhodě. Sedláček si vybruslil před Rückla a střelou pod víko nedal nymburskému brankáři šanci. Domácí se dostali do tlaku a po dalších dvou nevyužitých šancí se na konci 27. min. radovali podruhé. To Vozdecký našel přesně hokejku Mráz, který usměrnil puk za Rücklova záda. Hosté ale dokázali okamžitě odpovědět, když se trefil Vaľko. Ve 34. min. se hostům dokonce podařilo vyrovnat, poté co se nadvakrát trefil Štěpán.  Na začátku třetí třetiny se tak vlastně začínalo odznova.
A byl to Nymburk kdo šel tentokrát do vedení. Nejistého domácího brankáře Nováka překonal svojí druhou brankou v zápase Štěpán a dokončil tak skvělý nymburský obrat. Hosté totiž otočili z 2:0 na 2:3. Jenže domácí nechtěli o body z domácího prostředí přijít a za necelé dvě minuty bylo opět vyrovnáno. Oba týmy hrály ze zabezpečené obrany neboť ani jedno mužstvo už nechtělo inkasovat. Domácí si sice v závěru vytvořili převahu, ovšem vyrovnaný stav už vydržel až do konce základní hrací doby. Rozhodnutí padlo až v prodloužení. V čase 63:03 se nadvakrát prosadil Stehlík, který přišel z Havlíčkova Brodu jako posila do týmu Techniky právě před tímto zápasem.
Branky: 24. Sedláček (Benýšek, Žalud), 27. Mráz (Vozdecký, Rajnoha), 47. Benýšek (Klimeš), 64. Stehlík - 28. Vaľko (F. Dvořák), 34. Štěpán, 46. Štěpán
Sestava Nymburka: Rückl - Šefl, Sem, Vlach, Cicvárek, F. Dvořák, Kozák - Velechovský, Šimek, Toma -  Němeček, J. Protivný, Martinec - Dvořák, Štěpán, Vaľko - Drak, Rys, Weiss