1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Žďár nad Sázavou - NED Hockey Nymburk 6:3 (2:0,3:2,1:1)

24. 09. 2001

Vyrovnanou bitvu, která neskončila úspěchem, odehráli hokejisté Nymburka na ledě ve Žďáru nad Sázavou. Znovu stonali na neproměňování šancí, doplatili i na řadu oslabení.

Branky Nymburka: 25. Zeman, 26. Jeník (Dvořák), 59. Dušička (Turinský)
Rozhodčí:
Vyloučení: 9:7, navíc Kos (Nbk) 5+dku,
Využití:
Diváků:
Sestava Nymburka: Kremina (od 23. Sejrek) - Kosejk, Zeman, Kos, Krejčík, Nedbal, Farář - Langer, Turinský, Černý, Dvořák, Kocman, Lukeš, Hradec, Skořepa, Jelínek, Jeník, Bartoníček, Dušička
Vývoj skóre:


Vyrovnanou bitvu, která neskončila úspěchem, odehráli hokejisté Nymburka na ledě ve Žďáru nad Sázavou. Znovu stonali na neproměňování šancí, doplatili i na řadu oslabení.
První branku dostali hosté v 5. min. v oslabení, když na trestné lavici seděl Farář. Nedlouho potom hráli domácí opět v početní výhodě a radovali se z druhého úspěchu. Potrestali tak zbytečný faul Turinského.
Ve 2. třetině byl zápas opět vyrovnaný, ale domácí Žďár přidal během 20 vteřin další dva góly a vyhnal tak nymburského brankáře Kreminu na střídačku. Pak měl Nymburk převahu, kterou vyjádřil dvěma brankami, šťastnými střelci byli Zeman a o minutu později Jeník. Náhradník v nymburské brance kapituloval ještě v prostřední části hry, kdy v síti uvízla prudká střela po ledě po ojedinělém protiútoku domácích hokejistů.
Těsně před druhou sirénou byl vyloučen na 5 + dku utkání hostující Kos, čímž oslabil obranné řady Nymburka. Krátce po příchodu z kabin se ještě v přesilovce trefili domácí po šesté a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Konečné slovo měl hostující Dušička, který jen kosmeticky upravil skóre zápasu.
Nymburk opět nenašel ve svém středu střelce, který by z řady vyložených šancí skóroval. Navíc hosté doplatili na svoji nedisciplinovanost a neproměňování přesilových her.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace