1. příprava Jablonec - Nymburk 5:2 (0:0, 4:0, 1:1)

20. 08. 2014

Hokejisté sice na úvod přípravy padli, trenér Bičiště byl však s výkonem celkem spokojený

Zápasovou premiéru mají za sebou hokejisté klubu NED Hockey Nymburk, kteří se chystají na svou další sezonu ve druhé lize. V prvním přípravném utkání jim bylo soupeřem mužstvo Jablonce nad Nisou. To vyhrálo už tři předešlé zápasy a nestačili na něj ani nymburští hokejisté.

První třetina byla jakoby zahřívací. Přesto měly oba celky několik velice dobrých příležitostí. V síti ale neskončila ani jedna střela. Pohroma přišla pro hosty v prostřední části hry, kdy nastříleli jablonečtí Vlci čtyři branky v rychlém sledu. Zápas tak byl vlastně rozhodnutý. Přesto hosté vyhráli alespoň poslední třetinu. Dali dva góly, částečně si spravili chuť a snížili gólové manko.

„Jsem celkem spokojený," pronesl po prvním přípravném zápase nymburský trenér Pavel Bičiště. „První třetinu hodnotím kladně. Na to, že to byl náš první zápas, to bylo dobré. Přitom pro soupeře už to byl čtvrtý zápas. Neděláme ale po prvním zápase žádné závěry, každopádně svůj účel to splnilo," řekl spokojený Bičiště.

Jeho tým propadl ve druhé třetině. „Tam to šlo rychle za sebou. Ale jak už jsem říkal, sice jsme prohráli, ale byly tam i dobré věci. V trénincích jsme měli hodně bruslení a pro kluky bylo příjemné si zahrát. Na druhou stranu na některých hráčích bylo vidět, že jim chybí fyzička" uvedl nymburský kormidelník.

Ten chválil i brankáře Brázdila, který chytal ještě v loňské sezoně za konkurenční Kolín. „Ukázal se v dobrém světle, dost toho pochytal," dodal trenér.

Branky: 23. Lacek, 23. Pulec, 25. Čechura, 29. Bříška, 43. Vašek (Lacek) – Bičiště, Král. Třetiny: 0:0, 4:0, 1:2.
Nymburk: Brázdil – Kříž, Cicvárek, Stehlík, Král, Protivný – Procházka, Kuzďas, Šimek, Bičiště, Dulovec – Herna, Pokorný, Kadlec, Brzák, Dvořák.