1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

2. liga nakonec ve třech skupinách

02. 07. 2010

Před měsícem se rozhodlo, že 2. liga se bude hrát ve dvou skupinách. Včera však došlo ke změně a bude se hrát stejně jako vloni ve třech skupinách.

Na začátku června se na aktivu v Praze sešli zástupci klubů 2. hokejové ligy, kde si také odhlasovali systém soutěže na příští rok. Bylo odhlasováno, že se bude hrát pouze ve dvou skupinách - Západ a Východ. Vše měl odsouhlasit VV ČSLH, který se v sobotu 26. 6. sešel v Karlových Varech. Tam se však o podobě druhé ligy nejednalo a tak se definitivně rozhodlo až 1. července. 2. liga se nakonec nebude hrát ve dvou skupinách jak si kluby odhlasovaly, ale bude se hrát stejně jako vloni ve třech skupinách. Skupinu Západ a Střed bude hrát 10 mužstev, na Východě bude týmů 15. Slaný ani Karviná tedy ve 2. lize nenastoupí. Ve skupině Střed se týmy utkají čtyřkolově každý s každým. Nymburk čekají hned na úvod dvě derby. V 1. kole nastoupí na ledě Kolína, ve 2. kole přivítá doma Kutnou Horu. Sezóna začíná 11. září, prvních 8 týmů postoupí do play off, poslední jde do baráže. O postup se v baráži o 1. ligu poperou tři vítězové skupin s posledními dvěma týmy 1. ligy.     
Skupina Západ: Sokolov, Česká Lípa, Děčín, Klášterec n. O., Klatovy, HC Milevsko 2010 (nově vzniklý klub), Roudnice n. L, Řisuty, Most, Jablonec n N.
Skupina Střed: Benešov, Chotěboř, Kobra Praha, Trutnov, Jindřichův Hradec, Nymburk, Žďár n. S., Pelhřimov, Kutná Hora, Kolín.
Skupina Východ: Valašské Meziříčí, Břeclav, Frýdek-Místek, Havířov, Orlová, Opava, Uherské Hradiště, Uničov, Přerov, Šumperk, Prostějov, Nový Jičín, Hodonín, Vsetín, VSK Technika Rosice.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace