1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

2. liga rozlosována

07. 06. 2010

V pondělí 7. června byla na aktivu klubů rozlosována třetí nejvyšší hokejová soutěž

2. liga se od příští sezóny bude hrát pouze ve dvou skupinách. To je oproti loňsku největší změna. Vloni se totiž hrálo ve třech skupinách. Celkem se ve 2. lize představí 36 týmů. Ve skupině Západ, kam se zařadil i Nymburk bude hrát 20 týmů, skupinu Východ bude hrát 16 týmů. Ve skupině Západ se týmy utkají dvoukolově a poté bude následovat play off, do kterého postoupí prvních šestnáct celků. V základní části tedy odehraje každý tým 38 utkání. Pro tým na 17. a 18. místě soutěž končí, týmy na 19. a 20. místě buďto spadnou přímo nebo je ještě bude čekat baráž s vítězi krajských přeborů. O tom ještě není definitivně rozhodnuto. Na Východě se týmy utkají každý s každým a pak se bude hrát sudá-lichá. Celkem tedy 46 zápasů. V lize se opět představí několik nových týmů. Havířov, Šumperk  – oba sestoupily z 1. ligy, Uherské Hradiště – postoupilo z kraje, Chotěboř - získala licenci od Kadaně B, která postoupila z kraje, ovšem o 2. ligu neměla zájem, Milevsko - získalo licenci od Božetic, které postoupily z kraje, ovšem o 2. ligu neměly zájem), Karviná – doplnila počet týmů na 36. Technika Blansko bude od nové sezóny působit v Rosicích.
Rozdělení do skupin:
Západ: Chotěboř, Žďár nad Sázavou, Kolín, Kutná Hora, Trutnov, Milevsko, Jindřichův Hradec, Roudnice nad Labem, Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Most, Děčín, Klatovy, Sokolov, Klášterec nad Ohří, Řisuty, Benešov, Kobra Praha, Nymburk, Pelhřimov
Východ: Havířov, Valašské Meziříčí, Břeclav, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Orlová, Opava, Uherské Hradiště, Uničov, Přerov, Prostějov, Šumperk, Hodonín, Valašský hokejový klub, Technika Rosice, Karviná.
Ještě je možné, že Karvinou nahradí Slaný, v tom případě by se jeden z dvojice Žďár, Chotěboř přesunul do skupiny Východ.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace