1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

2. liga se vrací ke 3 skupinám

04. 06. 2009

2. liga se od příští sezóny bude hrát opět ve 3 skupinách po 12 týmech. To je oproti loňsku největší změna.

Rozdělení do skupin však vyvolalo na aktivu zástupců hokejových týmů hrajících 2. ligu vášnivou a dlouhou diskusi. Na Moravě je totiž 14 týmů a dva musely být zařazeny do skupiny Střed. Technika Brno byla jasná, spolu s ní byl do Středu zařazen ještě Prostějov. Zástupce Prostějova však proti tomuto vehementně protestoval a navrhoval Břeclav. Ani Břeclavi se však do Středu nechtělo a tak bude muset VV ČSLH definitivně rozhodnout. Další spor vznikl o zařazení týmu Klatov do Středu a Trutnova do sk. Západ. Zde se však zástupci obou týmů na prohození skupin dohodli a VV by tak měl jejich žádosti vyhovět.
Týmy ve skupinách budou hrát čtyřkolově každý s každým, celkem tedy 44 zápasů. Po té následuje play off, kam postoupí prvních 8 týmů. Play off se hraje na tři vítězné zápasy a sk. Západ a Střed tentokrát spolu nehrají křížem. Vítězové play off se pak utkají v kvalifikaci o postup do 1. ligy. Poslední tým z každé skupiny padá do krajského přeboru.
Co se týče technických záležitostí, každý tým musí mít v zápase na soupisce min. 5 hráčů mladších 22 let (r. nar. 1987 a mladší), dále na každém zimním stadionu musí být defibrilátor. Týmy hrají první polovinu doma v tmavých dresech a druhou polovinu doma ve světlých dresech.
Nymburk bude hrát svá víkendová domácí utkání v sobotu od 17:00.
Rozdělení do skupin:
Východ: Přerov, Vsetín, Břeclav, Orlová, Uničov, Šternberk, Hodonín, Valašské Meziříčí, Opava, Nový Jičín, Frýdek Místek, Poruba
Střed: Jindřichův Hradec, Klatovy (Trutnov), Kutná Hora, Benešov, Nymburk, Pelhřimov, Kolín, Milevsko, Písek, Žďár, Technika Brno, Prostějov
Západ: Jablonec, Rokycany, Most, Litoměřice, Děčín, Roudnice, Sokolov, Česká Lípa, Klášterec, Trutnov (Klatovy), Řisuty, Mělník.
Nováčky 2. ligy jsou: Poruba, Most (spadly z 1. ligy), Frýdek Místek, Kutná Hora (postoupily z kraje), Kadaň B jako postupující z krajského přeboru přenechala svoji licenci Roudnici, která se jako sestupující tým udržela tímto v soutěži.  
1. kolo se hraje 12. 9. a Nymburk v něm doma přivítá Milevsko.
 
 
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace