1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

2. liga v sezóně 2013-2014

12. 09. 2013

Systém 2. ligy, změny účastníků 2. ligy a rozdělení týmů do jednotlivých skupin.

Systém 2. hokejové ligy 2013-2014
Systém ligy 2. liga se oproti posledním letům značně změnil. Místo tří skupin se bude hrát pouze ve dvou skupinách a to ve skupinách Východ a Západ. Moravské týmy z loňské skupiny Střed se přesunuly do skupiny Východ, ostatní týmy ze skupiny Střed se sloučily se skupinou Západ. Dvouskupinový systém byl naposledy uplatněn v sezóně 2008-2009.   Nymburk byl zařazen do skupiny Západ. Ve skupině Východ je 12 mužstev, ve skupině Západ je 17 mužstev. Ve skupině Západ se bude hrát základní část dvoukolově každý s každým, což je 32 zápasů. Poté následuje play off, kterého postoupí 16. týmů. Všechna kola play off se hrají na tři vítězná utkání, přičemž první, třetí a případný pátý zápas se hraje na ledě lépe umístěného týmu po základní části. Tým na 17. místě bude hrát baráž o 2. ligu.      
Bodování zůstává stejné. Vítězství v normální hrací době - 3 body, remíza - každé mužstvo 1 bod, vítězství v prodloužení 2 body. Prodloužení se hraje na pět minut a jen se čtyřmi hráči, kdo dá gól vyhrál. Pokud se nerozhodne ani v prodloužení následují samostatné nájezdy. Nejprve po třech na každé straně a pak po jednom až do rozhodnutí, vítězné mužstvo po samostatných nájezdech si připíše 2 body do tabulky. V utkání musí nastoupit minimálně tři hráči mladší 22 let, tj hráči ročníku 1991 a mladší.
Týmy budou první polovinu doma nastupovat v tmavých dresech a venku ve světlých, po první polovině soutěže budou domácí nastupovat ve světlých dresech a hosté v tmavých dresech.

Úředním hracím dnem o víkendu byla nařízena sobota.


Změny účastníků ve 2. lize 2013-2014

Ze 2. ligy do 1. ligy postoupil Havířov. Ze 2. ligy sestoupila do krajského přeboru Chotěboř. Karviná byla vyloučena z důvodu nesplaceného závazku vůči hráči. Uvolněné místo bylo nabídnuto Orlové, která nabídku přijala. Písek, který spadnul z 1. ligy nepodal do 2. ligy přihlášku. Uvolněné místo bylo nabídnuto Chotěboři, ta však nezaplatila včas startovné a tak místo zůstalo volné.  

Rozdělení do skupin:
Skupina Západ: Nymburk, Pelhřimov, Milevsko, Vrchlabí, Děčín, Klatovy, Tábor, Jindřichův Hradec, Jablonec nad Nisou, Sokolov, Klášterec nad Ohří, Kobra Praha, Žďár nad Sázavou, Řisuty, Moravské Budějovice, Bílina, Kolín.
Skupina Východ: Vsetín, Opava, Orlová, Prostějov, Přerov, Hodonín, Valašské Meziříčí, Nový Jičín, Břeclav, Technika Brno, Frýdek-Místek, Poruba.
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace