1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

2. liga v sezóně 2014-2015

11. 09. 2014

Systém 2. ligy, změny účastníků 2. ligy a rozdělení týmů do jednotlivých skupin.

Systém 2. hokejové ligy 2014-2015

Systém ligy 2. ligy zůstal stejný jako v loňském roce. 2. liga zůstala rozdělena na dvě skupiny -  Východ a Západ. Nymburk byl zařazen do skupiny Západ. Ve skupině Východ bude hrát 11 mužstev, ve skupině Západ bude hrát 17 mužstev. Ve skupině Západ se bude hrát základní část dvoukolově každý s každým, což je 32 zápasů. Poté následuje play off, kterého postoupí 16 týmů. Všechna kola play off se hrají na tři vítězná utkání, přičemž první, třetí a případný pátý zápas se hraje na ledě lépe umístěného týmu po základní části. Tým na 17. místě padá přímo do krajského přeboru, neboť baráže byly zrušeny.      
Bodování zůstává stejné. Vítězství v normální hrací době - 3 body, remíza - každé mužstvo 1 bod, vítězství v prodloužení 2 body. Prodloužení se hraje na pět minut a jen se čtyřmi hráči, kdo dá gól vyhrál. Pokud se nerozhodne ani v prodloužení následují samostatné nájezdy. Nejprve po třech na každé straně a pak po jednom až do rozhodnutí, vítězné mužstvo po samostatných nájezdech si připíše 2 body do tabulky. V utkání musí nastoupit minimálně tři hráči mladší 22 let, tj hráči ročníku 1992 a mladší.
Týmy budou první polovinu doma nastupovat v tmavých dresech a venku ve světlých, po první polovině soutěže budou domácí nastupovat ve světlých dresech a hosté v tmavých dresech.


Úředním hracím dnem o víkendu byla nařízena sobota.


Změny účastníků ve 2. lize 2014-2015

Ze 2. ligy do 1. ligy postoupil Prostějov. Tím pádem vzniknul ve skupině Východ lichý počet účastníků. Aby nebyl ve skupině Východ lichý počet účastníků, byla nabídnuta účast vítězi kvalifikace a neúspěšnému týmu v baráži Uničovu, ten však nabídku nepřijal. Poražený z kvalifikace SK Karviná však účast přijal. Tím byl počet týmů ve skupině Východ sudý. Jenže nakonec ve skupině Východ sudý počet účastníků stejně nebude, neboť Orlová se do soutěže z důvodu nedostatku financí nepřihlásila.
Z 1. ligy do 2. ligy sestoupil Beroun, který byl zařazen do skupiny Západ, která by tak měla oproti loňsku sudý počet účastníků. Nakonec ani ve skupině Západ ale sudý počet týmů nebude, neboť Beroun 2. ligu hrát nebude, protože byl z důvodu nesplacených závazků ze soutěže těsně před jejím začátkem vyloučen. Skupina Západ tak bude mít stejně jako vloni lichý počet účastníků.
Ze 2. ligy sestoupilo do krajského přeboru Milevsko. Z krajského přeboru postoupil do 2. ligy Trutnov.


Rozdělení do skupin:
Skupina Západ: Nymburk, Pelhřimov, Trutnov, Vrchlabí, Děčín, Klatovy, Tábor, Jindřichův Hradec, Jablonec nad Nisou, Sokolov, Klášterec nad Ohří, Kobra Praha, Žďár nad Sázavou, Řisuty, Moravské Budějovice, Bílina, Kolín.
Skupina Východ: Vsetín, Opava, Karviná, Přerov, Hodonín, Valašské Meziříčí, Nový Jičín, Břeclav, Technika Brno, Frýdek-Místek, Poruba.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace