5. příprava NED Hockey Nymburk - JUN Pardubice 8:7 (2:2, 4:1, 1:2)

29. 08. 2013

V pátém přípravném zápase porazil Nymburk po divokém výsledku juniorku Pardubic.

V brance Nymburka se vystřídali oba náhradní gólmani. Od začátku nastoupil Novotný, v půlce jej vystřídal Škubal. Nymburk v prostřední třetině nastřílel svému soupeři čtyři branky a zdálo se, že si v poklidu pohlídá vítězství. Mladíci z Pardubic se ale nevzdali a v závěru z toho bylo pěkné drama. Hosté zkusili několikrát power play, na remízu to ale nestačilo.
„Utkání bylo určitě zajímavé pro diváky, pro trenéry už méně. Bylo to jak na houpačce. Chvíli jsme si připadal jak při nějakém all stars game. Nelíbila se nám pasivní hra v první třetině, po první přestávce jsme přidali na tempu a dařilo se nám v koncovce. Druhou třetinu bych hodnotil jako naši nejzdařilejší a to jak výsledkově tak i herně. Ve třetí části ale přišla hloupá vyloučení a jen se štěstím jsme uhájili vítězství. Beru to jako první vítězství, i když jsme ho dosáhli proti juniorskému týmu. Nutno ale říct, že v týmu soupeře jsou velice kvalitní hráči a pět hráčů z tohoto týmu budeme mít k dispozici i v sezóně. Právě těchto pět hráčů se v utkání prezentovalo velmi dobrou hrou a vstřelenými góly. Jsem rád, že kluci, kteří dnes hráli proti nám, se objeví v našem dresu,“ řekl po utkání trenér nymburského týmu Pavel Soudský.
Příští přípravné utkání hraje Nymburk doma v úterý 3. září od 18:00 avšak nikoli proti Jablonce, jak bylo původně avizováno, ale proti Vrchlabí.
Branky: 15. Kříž (Stehlík), 20. Procházka (Kříž, Král), 29. Eis (Dvořák, Šimek), 31. Dvořák (Král, Stehlík), 31. Šimek (Tregl, Eis), 38. Stehlík (Malinský), 51. Stehlík (Kříž, Král), 60. Král – 14. Petíra, 15. Havel, 21. Brida (Poulíček), 42. Havel, 48. Řezníček (Havel), 52. Řezníček (Voženílek), 60. Chvojka (Poulíček)
Sestava Nymburka: Novotný (od 31. min. Škubal) – Procházka, Kříž, Dvořák, Šefl, Malínský, Cicvárek, Najman – Martinec, Král, Stehlík – Tregl, Eis, Šimek – Němeček, Dulovec, Chvojka – Sirotek