5. příprava Nymburk – Trutnov 2:3 sn (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)

03. 09. 2015

V pátém přípravném zápase prohráli nymburští hokejisté na nájezdy s týmem Trutnova.

Nymburk šel do vedení už po devatenácti vteřinách hry, když první střelou na bránu prosadil domácí obránce Loučka. Hostům se podařilo vyrovnat na začátku druhé části a byl to gól vpravdě kuriózní. Půlpán zakončil svůj nájezd střelou do tyčky, od které se puk odrazil do Půlpánových kalhot a od nich pak do branky. Za necelou minutku šel ale Nymburk opět do vedení, když přesně od modré zamířil Kříž. Hostům se podařilo vyrovnat v závěrečném dějství, kdy se prosadil Malý. Prodloužení se nekonalo a na řadu přišlo hned pět nájezdů na každé straně. Domácí hráči překonali hostujícího brankáře z pěti pokusů pouze jednou a tuto dovednostní soutěž prohráli 1:4. Vítězný gól vstřelil Chytráček. „Hokejisté Trutnova jsou velmi nebezpečným soupeřem, což potvrdili už v prvním zápase. Hrají agresivní, nepříjemný hokej. Jsou to samý velcí hráči. Tlačí se do brány. My jsme dnes dělali spousty chyb v držení kotouče. Když jsme se měli dostat na jednu přihrávku z obranného pásma, tak jsme to vždy překombinovali a soupeř toho využil. Napadali nás a sbírali nám kotouče. V útočném pásmu jsme zase po ztrátě puku špatně zachytávali jejich protiútoky. Přečíslovali nás a řekl bych, že dnes byli o trošku lepší. Byl to poslední zápas, ve kterém jsme ještě chtěli dát šanci více hráčům. Příští středu proti Kolínu už nastoupíme v sestavě jako v prvním mistráku,“ řekl po utkání kapitán týmu Lukáš Král.
Branky: 1. Loučka (Král), 25. Kříž (Král, Eis) – 24. Půlpán, 52. Malý (Chytráček), Chytráček – rozh. nájezd.
Sestava Nymburka: Brázdil – Loučka, Kříž, Novák, Košař, Pokorný, Rittig, Homolka, Ransdorf – Eis, Král, Stehlík – Protivný, Bičiště, Kopec – Krejčík, J. Kuzďas, Jindra – Smejkal, Podsedníček, Barbora.