6. příprava NED Hockey Nymburk - HC Stadion Vrchlabí 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

03. 09. 2013

Stejně jako v minulém zápase proti juniorce Pardubic i dnes hokejisté Nymburka proti těžkému soupeři z Vrchlabí dokázali zvítězit.

V dnešním přípravném zápase hostil NED Hockey Nymburk tým z krkonošského Vrchlabí. Již od začátku bylo velmi patrné, že oba týmy chtějí hrát na sto procent. Tvrdých střetů u mantinelů i v jiných částech kluziště mohli tedy diváci, kteří si našli cestu na stadion, vidět víc než dost. Jeden z nich bohužel odnesl útočník nymburského týmu Jan Stehlík, který byl ke konci první třetiny v útočném pásmu nečekaně poslán k ledu, načež zamířil ke kabinám a do dalšího vývoje zápasu již nezasáhl.
Ovšem ještě před touto smolnou událostí se výrazně podepsal pod první branku domácích. V úniku dva na jednoho přesně nahrál Lukáši Královi, který již zakončoval do poloprázdné branky. V čase 3:52 bylo tedy skóre zápasu 1:0.
Ve druhé třetině hráli hosté zabrali a jen díky zákrokům Pavla Bílka zůstávalo skóre neměnné. Teprve v čase 33:37 se opět mohlipři přesilovce 5 na 3 radovat domácí. Ondřej Kříž tvrdě vypálil od modré a letící puk se těsně před brankářem podařilo tečovat Šimkovi. Stav utkání 2:0.
Od druhého gólu Nymburka byl vidět poměrně vyrovnaný hokej. Oba týmy měli několik šancí, které se jim nepodařilo proměnit. Na hráčích Vrchlabí mohli hokejoví příznivci vidět určité zklamání z vývoje utkání, ve kterém si vypracovali mnoho šancí, ale doposud žádnou díky vynikajícímu Bílkovi neproměnili.
Radovat se mohli až v 53. minutě, kdy se dokázal při hře 5 na 3 prosadit Krsek. Stav byl v té chvíli 2:1 a Vrchlabští hokejisté cítili šanci. Jejich naděje ovšem po necelých třech minutách zmírnil Malinský, který po vyhraném vhazování získal puk a ranou od modré upravil stav na 3:1. Hosté se ale nevzdali. Tvrdou hrou a dobrým pohybem před nymburskou brankou se jim podařilo v čase 57:57 snížit ranou "pod víko" na 3:2.
Příští přípravné utkání hraje Nymburk doma v úterý 10. září od 18:00 proti týmu Poděbrad.