Týden hokeje - dne 25.1.2018 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 25.1.2018 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností

6. příprava Nymburk – Jablonec 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)

31. 08. 2010

Jen ve dvou rozhodčích, prakticky bez viditelných modrých čar a pouze s jedním člověkem, který má na starost měření času, zapisování zápisu a otevírání dvířek na obou trestných lavicích. I v takových podmínkách se dá odehrát přípravné utkání týmů 2. ligy.

Po pěti přípravných zápasech odehraných na ledě soupeřů se konečně představili nymburští hokejisté i na domácím ledě. A hned si připsali první vítězství, když porazili Jablonec nad Nisou.
V nymburském dresu se představilo opět několik nových tváří. Jakub Klíma z juniorů Liberce, Patrik Stehno a Jan Ježek z juniorky Hradce Králové a také Miloš Kozák, který se vrátil z Liberce.
Po první bezbrankové třetině začali padat góly až v prostředním dějství. První se radovali hosté, když se Peřinova rána odrazila od tyče do Rücklových zad a pak do sítě. Ani ne za minutu bylo ale vyrovnáno, poté co se parádní bombou uvedl Müller. Ve 34. min. střílel Müller znovu a po dorážce Dvořáka vedl Nymburk už 2:1. Obrat dokonal těsně před druhou sirénou navrátilec z Liberce Kozák.
V poslední dvacetiminutovce nejprve hosté využitou přesilovkou snížili, vzápětí ale znovu po Šimkově ráně odskočili domácí do dvougólového vedení. Hostům se povedlo ještě jednou v početní výhodě snížit, ovšem k vyrovnání jim už nepomohla ani power play. Vyrovnávací gól padl těsně po závěrečné siréně.
„V zápase jsme opět zkoušeli několik nových hráčů. Po dlouhé době jsme se představili před domácím publikem a myslím, že v úvodu na nás byla znát nervozita. Vítězství určitě hráče povzbudí, ale přesto bychom našli několik nedostatků. Musíme zlepšit přihrávku, útočníci musí více pomáhat obráncům, chce to přidat na střelbě. Také musíme zlepšit hru v obranné třetině, protože párkrát v zápase jsme tam měli docela slušný chaos,“ řekl po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště.
Branky: 24. Müller, 34. Dvořák, 40. Kozák, 55. Šimek – 23. Peřina, 53. Tondr, 56. Slaba
Sestava Nymburka: Rückl – Hataš, Müller, Klouček, Zákoutský, Sem, Houser, Kozák Miloš, Vlach – Dvořák, Sirotek, Klíma – Němeček, Zvolenský, Šimek – Stehno, Ježek, Rys – Zorkler, Hladík J