7. příprava Nymburk - Kolín 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)

02. 09. 2010

Nymburští hokejisté připravili Kolínu první porážku v přípravných zápasech. Nymburk si po úterní porážce Jablonce připsal druhé vítězství v sedmém zápase.

V sestavě domácích se opět objevila nová tvář z Liberce – junior Lukáš Mizerík.
Nymburští se opět dlouho rozkoukávali a tak první část hry patřila hostím, kteří se zásluhou Morkese dostali do vedení. Nymburští byli nejblíže gólu po ráně Hataše, která zazvonila o tyčku.
Úvod druhé třetiny vyšel domácím parádně. Nejprve při 5 na 3 zakončoval do prázdné Klíma, v následní klasické přesilovce skončila v bráně Semova tečovaná rána a obrat dokonal střelou od mantinelu Zákoutský. 3 branky inkasované během 64 vteřin však s hosty nezamávali a ještě do konce druhé třetiny bylo po střelách Malého a Morkese vyrovnáno.
Na začátku poslední dvacetiminutovky zabojoval z hostující brankou J. Hladík a z jeho úspěšného forčekování těžil Šimek – 4:3. Kolínští se pak marně snažili až do konce o vyrovnání. V poslední minutě zkusili hru bez brankáře ale neuspěli. Naopak sami inkasovali. Zörkler nehamounil a i když mohl střílet do prázdné branky, vybídnul ke skórování libereckou posilu Mizeríka. „S vítězstvím jsme spokojeni. Kolín máme za 10 dní v mistrovském zápase, takže jsme je dnes chtěli určitě porazit. Samozřejmě jsme se nějakých chyb dopouštěli, ale hráči stále mají v hlavách to, že to je pouze příprava. Derby příští víkend v Kolíně bude úplně jiné. Náš tým se už vykrystalizoval. V této sestavě trénujeme týden a na výkonu je to znát,“ řekl po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště.
Poslední přípravný zápas sehraje Nymburk doma v pondělí 6. září proti Trutnovu.
Branky: 22. Klíma, 22. Sem, 23. Zákoutský, 44. Šimek, 60. Mizerík – 10. Morkes, 27. Malý, 39. Morkes
Sestava Nymburka: Rückl – Müller, Hataš, Zákoutský, Sem, Kozák, Cicvárek, Pánek – Dvořák, Sirotek, Klíma – Zvolenský, Šimek, J. Hladík – Mizerík, Němeček, Hejtmánek – Rys, Zörkler