1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

8. příprava Nymburk - Trutnov 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)

06. 09. 2010

Generálka na druholigovou sezónu nymburským hokejistům vyšla. V posledním přípravném zápase porazili doma Trutnov. V zápase se blýskla především první lajna domácích, která byla na ledě u všech vstřelených branek. Dva góly vstřelil Sirotek a dvakrát mířil do černého Klíma. První zápas mezi dospělými odchytal junior Škubal a nevedl si vůbec špatně.

Ve svižně hraném utkání, které už se svojí kvalitou hodně přiblížilo mistrovskému utkání se ujali vedení domácí hokejisté, když Hatašovu ránu dorazil za záda hostujícího brankáře Klíma. Druhou branku přidali domácí těsně před první sirénou, po té co Sirotek přesně zamířil nad Škrabeljovu vyrážečku.
V polovině zápasu snížil po pěkném blafáku Mečiar, ovšem domácí rychle kontrovali. Sirotek zůstal zcela osamocen před hostujícím brankářem a Nymburk opět vedl o dvě branky. Také ve druhé části inkasovali hosté gól do šatny. V početní výhodě se třináct vteřin před druhou sirénou nadvakrát trefil Klíma a zvýšil na 4:1.
V poslední dvacetiminutovce se zdálo že si Nymburk pohlídá své vedení, jenže stačila dvě zaváhání a hosté se rázem dostali zpět do zápasu. Trutnovští nechtěli prohrát za žádnou cenu a tak se více než minutu před koncem odhodlali k power play ovšem vyrovnat se jim už nepodařilo.
„Nechtěli jsme aby se opakovalo to co v Trutnově, kde jsme vedli a vinou zbytečných vyloučení jsme prohráli. Tentokrát jsme měli také dobrou první třetinu, ale v té druhé opět přišlo několik vyloučení a dopouštěli jsme se chyb. Třeba ta, kdy hráč soupeř vzal puk za vlastní brankou a projel s ním přes celé hřiště a my před ním jen couvali. Na druhou stranu jsme dobře napadali a zdvojovali soupeře a hráli jsme dobrou nátlakovou hru. Byl to poslední přípravný zápas, takže je určitě dobře, že se nám podařilo zvítězit. V každém případě se hráčům zvedne sebevědomí a jsem rád, že jsme dokázali vrátit Trutnovu porážku z prvního přípravného zápasu,“ řekl po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště.    
Branky: 13 Klíma, 20. Sirotek, 32. Sirotek, 40. Klíma – 30. Mečiar, 52. Chochola, 55. Jindřich
Nymburk: Škubal – Müller, Hataš, Sem, Zákoutský, Kozák, Pánek – Dvořák, Sirotek, Klíma – Němeček, Zvolenský, J. Hladík – Zörkler, Rys, Hejtmánek    
 
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace