1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Aktiv druholigových klubů

26. 05. 2006

Druhá liga se v sezóně 2006-2007 dočká několika novinek. Rozhodl o tom dnešní aktiv zástupců klubů 2. ligy.

„Byl to nejrychlejší a nejklidnější aktiv, který jsem zatím zažil,“ ohodnotil schůzku prezident klubu NED Hockey Nymburk Tomáš Netík.
Příští rok se bude hrát znovu ve třech skupinách po 12 týmech. Místo nadstavby sudá-lichá však budou hrát všechny týmu znovu mezi sebou. Bude se tedy hrát čtyřkolově. Sezóna začíná ve středu 13. září a Nymburk se v prvním kole představí na ledě horkého favorita Vrchlabí. Poslední 44. kolo je naplánováno na 28. února. Není volná ani jedna středa naopak o třech víkendech se hrát nebude. Prvních osm týmů postoupí do play off, kde se utkají křížem týmy skupiny Západ a Střed. Také v play off došlo ke změně. První, druhé a případné páté utkání se hraje na ledě lépe místěného týmu v tabulce třetí a čtvrté utkání na ledě horšího. Play off se nehraje obden, ale první a druhý zápas a třetí a čtvrtý zápas se hrají den po sobě, mezi dvojzápasy je dva dny pauza. Dva vítězové ze Středu a Západu a vítěz Východu pak hrají v dubnu kvalifikaci o dvě místa v 1. lize. (Pokud vítěz 1. ligy koupí účast v extralize, kvalifikace se nebude hrát a do 1. ligy postoupí všechny tři týmy).
Z důvodu rozšíření 1. ligy ze 14 na 16 týmů tak z 1. ani 2. ligy nikdo nesestupuje. Z kvalifikace krajských vítězů tedy postupují tři týmy (v případě postupu tří týmů 2. ligy do 1. ligy) do 2. ligy bez toho aniž by se hrála baráž.
Další novinkou je, že týmy nastupují doma ve tmavých dresech a venku ve světlých, od 23. kola nastupují domácí ve světlých dresech a hosté ve tmavých. V play off nastupují domácí ve tmavých dresech.
Další významnou novinkou, která má ušetřit klubům peníze, je nasazování rozhodčích. Často se stávalo, že rozhodčí jezdili pískat utkání do vzdálených měst a cestovní náhrady, které hradí rozhodčím kluby, tak převyšovaly odměny za samotné pískání zápasu. Nyní by tedy v základní části měli být nasazováni rozhodčí bydlící max. ve vzdálenosti do 60 km. Pro play off ovšem toto ustanovení neplatí.

Kompletní rozpis naleznete na webových stránkách Kolína
  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace