1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Až přijede Hodonín, asi opravdu přitvrdíme

05. 12. 2011

Sedm gólů dostali druholigoví hokejisté Nymburka v dalším pokračování soutěže. Na ledě lídra z Hodonína se netrefili ani jednou a prohráli 0:7.

Domácí vedli po první třetině už o tři góly a o osudu zápasu bylo téměř jasno. „Přijeli jsme do Hodonína se čtyřmi nemocnými hráči. Proti soupeři, který umí stoprocentně využít přesilové hry, jsme to měli moc těžké. Navíc dotáhnout tříbrankový náskok bylo v naší situaci nemožné,“ řekl nymburský kouč Pavel Bičiště.
Podle něj se zápas zlomil v prostřední části. „Kdybychom dali ve druhé třetině nějaké branky, mohlo to být jiné. Možná bychom se pak vyvarovali zbytečných faulů,“ míní Bičiště.
Velkou spokojenost naopak neskrýval domácí trenér. „Jsem maximálně spokojený,“ radoval se po utkání domácí kouč Libor Žilka. „Těší mě, že se střelecky dařilo všem lajnám. Musím ale vyzvednou hlavně třetí útok. I dozadu to z naší strany bylo perfektní. Myslím, že se na to zase dalo dívat. Dali jsme pěkné góly, diváci museli být spokojení. Zatím nevidím v ničem problém,“ doplnil s úsměvem.
Před kabinou Nymburka tak veselo nebylo. „Rozhodčí některé věci nezvládl. Vím, že Hodonín má skvělý tým a je nejvážnějším kandidátem na postup, ale některé věci mě na domácích hráčích vadí,“ uvedl Bičiště. „Mrzí mě, když náš hráč, který neslyší píšťalku rozhodčího, vystřelí na brankáře, následně zvedá ruce na omluvu a zkušení hráči Hodonína se na něj v pěti vrhnou,“ přidal.
Nymburk závěr nezvládl a kvůli několika ostrým zákrokům dohrával v oslabení. „Těším se, až přijede Hodonín, asi opravdu přitvrdíme,“ poznamenal Bičiště. Ten o výměně brankáře neuvažoval. „Kocián chytá dobře. Za branky nemohl. Je to mladý kluk ze Sparty. Chtěl jsem, aby nasál atmosféru,“ vysvětlil nymburský kouč.
Sobotní duel si nenechal ujít ani Petr Leška starší. Bývalý hráč a trenér Drtičů přijal pozvání od vedení hodonínského klubu a před utkáním pozdravil přímo z ledu zaplněné ochozy. Otec známého extraligového útočníka se rovněž postaral o čestné buly a o druhé přestávce také vylosoval výherce tradiční soutěže.

Článek převzat z Nymburského deníku, autor Libor Kopl
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace