1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Bál jsem se, že jich dostaneme jedenáct

20. 09. 2012

Trenér Nymburka Pavel Bičiště v ohlasech po derby v Kolíně

„To bylo vysloveně povstání z mrtvých," ulevil si po utkání trenér hostů Pavel Bičiště. Aby ne, jeho tým dokázal malý zázrak. Dotáhl čtyřgólové manko, v prodloužení přečkal dvojnásobné oslabení a v nájezdech ještě urval bod k dobru za výhru 6:5 po samostatných nájezdech.

„Připravenost hráčů na zápas tam vědomě byla. Máme natrénováno, byl to druhý zápas sezony, derby. Řekli jsme si, co bychom chtěli hrát. Ale ve druhé třetině jsme úplně zkolabovali. Kolín trestal všechny chyby, které jsme udělali. Viděl jsem ten dav lidí, jak domácí hnal a bál jsem se, že dostaneme jako před lety jedenáct branek," vyprávěl Bičiště.

„Ale pak jsme ukázali naší sílu. Padl jeden gól, ten nás nakopl a dotáhli jsme se na rozdíl jednoho gólů," byl šťastný nymburský kouč. Jeho svěřenci nejdřív totálně vypadli. Během pár minut dostali čtyři branky a byli zralí na ručník. Nepravděpodobné se ale stalo skutečností, oni náskok Kolína zminimalizovali a v poslední třetině si dokonce vynutili prodloužení.

„Chtěli jsme si v poslední třetině počkat, abychom třeba ten gól opravdu dali a vyrovnali a šli do prodloužení, ale nečekali jsme, že by se to mohlo podařit," rozplýval se Bičiště radostí. A měl důvod. Místo výprasku si jeho tým odvezl domů dva body. „Kolín byl lepší po většinu doby, ale nezvládli to. Jsme za dva body z venku opravdu šťastní. Jinak z naší strany opravdu špatných čtyřicet minut," doplnil ještě.

článek převzat z Nymburského deníku, autorka Tereza Hölzelová
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace