1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Bylo to o třetím gólu

17. 12. 2015

Ve středečním utkání druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na domácím ledě se Žďárem nad Sázavou 2:3. Pro Nymburské hokejisty to byla devátá porážka v řadě s tímto soupeřem.

Nymburští hokejisté nastupovali do zápasu povzbuzeni výhrou ve Vrchlabí, ale také s vědomým, že proti Žďáru se jim dlouhodobě nedaří. „Žďár má podobné mužstvo jako Kobra. Většinou jsou to urostlí a silový hráči, takže jsme čekali podobný hokej jako s Kobrou,“ načal hodnocení zápasu trenér nymburského celku Pavel Bičiště. Nymburku vyšel úvod zápasu, když se rychle dostal do vedení. „Byl to šťastný gól, kdy Stehlík využil nečekaného odrazu od zadního mantinelu, který zaskočil hostujícího brankáře,“ popisoval kouč situaci, která se pravidelně v Nymburce opakuje a ze které domácí tým těží. „Ve zbytku třetiny jsme měli navrch, měli jsme několik šancí, naopak soupeř nás prakticky neohrozil,“ pokračoval trenér.
Ve druhé části ale domácí o vedení přišli, když vyrovnával nepokrytý Kaňka. Nymburk se dostal ve dvacáté šesté minutě ve dvojnásobné přesilovce znovu do vedení, ale zbytek třetiny už patřil hokejistům z Vysočiny. „Hosté začali více bruslit, napadat nás a dostávali se do tlaku. Po chybě při střídání jsme se dostali do oslabení a v něm hosté vyrovnali,“ pokračoval v hodnocení zápasu Bičiště. Na začátku třetího dějství Nymburk nevyužil nápor, do kterého se dostal a v závěru pak inkasoval rozhodující branku. „Škoda šancí Barbory, který nedal dvě šance v jednom střídání. Myslím, že to bylo o tom, že kdo dá třetí gól, ten vyhraje. Věřím tomu, že kdybychom tlak využili a dali gól, tak vyhrajeme. Jak se blížil konec zápasu, tak už bych byl spokojen i s remízou, bohužel v závěru jsme udělali chybu, za kterou nás hosté potrestali,“ litoval po zápase naštvaný šéf nymburské střídačky. Nymburk už vyrovnat nedokázal a tak si připsal druhou domácí prohru v řadě za sebou.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace