1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Celý tým hrál velmi dobře

13. 01. 2014

V sobotním zápase druhé hokejové ligy porazil Nymburk v domácím prostředí tým Jindřichova Hradce 4:0.

Začátek zápasu Nymburku vyšel a už po první třetině vedli domácí 2:0. „Takhle nějak jsme si úvod zápasu představovali," radoval se po utkání trenér nymburského celku Pavel Bičiště. „Jsem rád, že jsme si přenesli chuť ze zápasu v Táboře a naopak jsme nepředvedli něco podobného jako proti Klatovům," připomněl poslední dva odehrané zápasy Nymburka domácí trenér.

„Jindřichův Hradec měl v první třetině několik šancí, a skóre vůbec nemuselo být pro nás tak příznivé. Druhou branku jsme dali až v závěru třetiny a ve vlastním oslabení," připomněl Bičiště.

Ve výborném světle se představil brankář nymburského celku Pavel Bílek, který vychytal podruhé v letošní sezoně čisté konto. „Vychytal tam několik dobrých šancí soupeře a zachytal velmi pěkně," pochválil gólmana Bičiště. „Vůbec celé mužstvo zahrálo velmi dobře. Měli jsme dvě kompletní lajny a třetí jsme poskládali z hráčů, kteří toho v poslední době vinou nemocí či zranění tolik neodtrénovali."

Přesto se opět našel v projevu Nymburka nedostatek a tím byla opět nevyužitá dvojnásobná přesilovka. „Nácviku této herní situace jsme se v tréninku věnovali. Dosud na to chodila první lajna, která však nedokáže tuto výhodu využít. Druhá lajna nehraje přesilovky taky špatně, takže příště zase dostanou příležitost hráči z druhého útoku. Hrají přesilovky tak, jak se mají hrát. Po dvou třech rychlých přihrávkách přijde střela a následný tlak do branky. Takhle si to představuji," říká Bičiště.

V dalším zápase jede  Nymburk opět ven, když se představí na ledě Jablonce nad Nisou. „V Jablonci je velmi malé hřiště a musíme se na to připravit. Bylo by dobré potvrdit naše vítězství a zase udělat nějakou bodovou šňůru," přeje si nymburský kormidelník.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace