1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Chtěli jsme tři body, jsme rádi i za dva

22. 02. 2010

Hokejisté Nymburka vyhráli v posledním odehraném kole druhé ligy skupiny Střed v domácím prostředí nad celkem Trutnova v prpodloužení 3:2 a drží si tak malou šanci na postup do play off. V aktuální tabulce jsou na devátém místě.

„Chtěli jsme samozřejmě zvítězit za tři body. To se nám nepovedlo, ale nakonec jsme rádi i za dva body. Stále je o co hrát a i dva body jsou dobré,“ řekl po utkání nymburský lodivid Pavel Bičiště.

Ten však měl výtky k výkonu týmu. „Předvedená hra nebyla taková, jakou jsme chtěli. Hráli jsme doma a chtěli jsme na ně hned od začátku vlétnout. Věděli jsme, že jich je málo a že budou bránit především střední pásmo a budou se snažit především o brejky. Dva góly, které jsme inkasovali, jsme jim darovali. Obránci se pořád snažili útočit a podporovat útok. Bohužel jsme zbytečně ztráceli kotouče v rozehrávce, což zapříčinilo naši druhou branku,“ uvedl Bičiště a pokračoval: „V kabině jsme se snažili na soupeře nahecovat, ale takové to odhodlání z kabiny se na samotnou střídačku přenese jen na chvilku, ale nevydrží na celou třetinu.“

Největší převahu měli domácí hokejisté na začátku druhé třetiny. „Myslím, že jsme velmi dobře odehráli prvních deset minut druhé třetiny. Soupeře jsme dlouhé chvíle mačkali v jeho obranném pásmu a ten nemohl ani pořádně vystřídat. Trutnovští hráči několikrát leželi v brankovišti a s vypětím všech sil se snažili zabránit gólu,“ řekl nymburský kormidelník. Snaha týmu však vyšla naprázdno, Nymurk v těchto fázích zápasu branku nedal. „Bohužel jsme tuto převahu nevyužili a naopak jsme po chybě v rozehrávce inkasovali. Obdržená branka nás pak rozhodila z tempa a vyrovnali jsme až ve třetí třetině,“ dokončil hodnocení zápasu nymburský trenér Bičiště.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace