1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Do pohody nás dostal čtvrtý gól

19. 10. 2012

Ve středečním zápase druhé hokejové ligy porazil v domácím prostředí Nymburk celek Chotěboře vysoko 7:2.

V loňské sezoně porazil Nymburk Chotěboř ve všech čtyřech zápasech a také tentokrát si připsal všechny tři body. „Tento týden máme tři zápasy, a tak jsme opět začali hrát na čtyři lajny s důrazem na obranu a disciplínu," prozradil předzápasovou taktiku domácí kouč Pavel Bičiště, který varoval své svěřence před podceněním soupeře. „Před zápasem jsem upozorňoval hráče, aby soupeře na základně loňských výsledků nepodceňovali."
V úvodu zápasu, si ale jeho svěřenci nevzali tato slova k srdci. Nymburk se dostal dvakrát do vedení, ale soupeř dokázal kvůli nedůslednosti v obraně dvakrát vyrovnat. Najít odpověď nedokázali hosté až na třetí branku. „Do pohody nás dostal čtvrtý gól, který vstřelil Martinec ve vlastním oslabení. Po něm z nás spadla nervozita a na ledě jsme si více dovolovali," všiml si Bičiště.
výsledkem toho byly další dvě branky v síti Chotěboře, které vsítil Nymburk ještě do konce druhé třetiny.
V poslední části hry přidali domácí jeden gól, když povedenou kombinaci zakončil sedmým gólem Belay. „Jsem rád, že se nám podařilo vstřelit ve dvojnásobné přesile branku, ale přesto bych si v této herní situaci představoval více střelby a větší důraz před brankou," uvedl po zápase kouč Nymburka. „Jsem rád, že jsme v obou domácích zápasech naplno bodovali," dodal na závěr nymburský kouč Pavel Bičiště.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace