1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Domácí prostředí nakonec rozhodlo

12. 03. 2013

Pro druholigové hokejisty NED Hockey Nymburk sezona skončila. Mužstvo prohrálo pátý rozhodující zápas čtvrtfinálové série s Kolínem 3:6. Na zápasy tak vyhráli Kozlové 3:2. V celé sérii se bylo rozhodně na co dívat.

Páté utkání na kolínském ledě mělo obrovský náboj, hra měla tempo. „Bylo to nahoru dolů. Bylo příjemné pro Kolín, že dal první gól. Pak nám odskočili až na 3:0. My to ale nechtěli vzdát, nechtěli jsme dostat příděl. Chtěli jsme se o to porvat, protože v hokeji je možné všechno," vyprávěl po utkání nymburský trenér Pavel Bičiště a pokračoval v hodnocení posledního utkání sezony. „Využili jsme nějaké přesilovky. Pak už i třeba někteří hráči cítili, že je hotovo, že prohrajeme, ale šlo o to porvat se o co nejlepší výsledek. Je to poslední zápas sezony, není na co se šetřit. I z toho důvodu tam všichni nechali maximum," řekl nymburský kormidelník.
Nakonec o postupujícím Kolínu rozhodlo to, že měl výhodu domácího prostředí. Kolín vyhrál doma všechny tři zápasy, Nymburk byl zase úspěšný na svém ledě. To dokonce nadělil soupeři ve dvou střetnutích patnáct gólů (5:0 a 10:1). „Myslím si, že rozhodovalo domácí prostředí. Pro nás pro celou sezonu bylo rozhodující domácí utkání s Moravskými Budějovicemi, které jsme prohráli. Měli jsme získat tři body a skončit čtvrtí. Výhoda domácího prostředí pro play off by v této sérii hrála pro nás. Nám se doma daří," má jasno kouč Bičiště.
Ten sportovně popřál soupeři hodně úspěchů v dalších zápasech. „Přeju, ať se dostanou co nejdál, nebo ať je to na co nejvíc zápasů, ať se můžu přijet podívat," uvedl trenér.
Ten byl s průběhem uplynulé sezony spokojený. „Sezonu jsme myslím zakončili kladně. Zahráli jsme si play off. Pátý rozhodující zápas jsme sice prohráli, ale nevzdali předčasně," potěšilo nymburského kouče. „Máme ještě asi týden led. Určitě bude nějaké shrnutí sezony, rozlučka, a pak se uvidíme v květnu na letní přípravě," nastínil další plány Bičiště.

Zatímco na nymburské straně zavládl smutek z vyřazení, v Kolíně bylo obrovské nadšení. „My jsme posilovali před play off mužstvo našimi osmnáctiletými hráči, kteří hrají ligu juniorů. A pozvali jsme také své dva kolínské odchovance, kteří hrají extraligu juniorů v Mladé Boleslavi. Nymburk posílil svůj tým o hráče širšího kádru áčka Mladé Boleslavi. Objevilo se u nich kolem osmi nových lidí, kteří byli sice i částečně využívaní Nymburkem v letošní sezoně, ale přesto to byli hráči, kteří jsou ze širšího kádru mladoboleslavského áčka, a to se na kvalitě týmu muselo projevit. O to je náš postup cennější. Dokázali jsme se přes tohoto houževnatého soupeře dostat," byl po rozhodujícím utkání, které Kozlové vyhráli, nadšený jejich kouč Václav Rác.

Autor: Tereza Hölzlová, článek převzat z Deníku


Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace