Bičiště: Doufám, že to bude ponaučení do příštích zápasů

09. 02. 2017

Ve středečním zápase druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté na svém ledě vysoko 4:10 s Havlíčkovým Brodem.

První minuty nic nenasvědčovali pozdějšímu debaklu, ovšem 29 vteřin na přelomu šesté a sedmé minuty rozhodlo o celém zápasu. „Když dostaneš během takové chvilky tři góly tak to prostě v hlavě je. Nějaká šance tam ještě bude, ale proti soupeři , který vede tabulku to bude hodně těžké,“ uvědomoval si ne zrovna příjemné rozpoložení svých svěřenců trenér Nymburského týmu Pavel Bičiště. Nymburk vyměnil gólmana, když Matouška nahradil Nahodil. První třetina nakonec skončila jedna čtyři. „Nesráželi jsme se, všechno jsme vyjížděli v obloukách,“ tak hodnotil projev týmu v úvodní periodě trenér.
Druhá třetina skončila ještě hrozivějším skóre jedna pět. „Na co šáhli, to jim tam spadlo. Povedlo se jim dát i gól z půlky. Nám se podařilo využít přesilovku a to bylo jediné pozitivum,“ řekl k prostřední dvacetiminutovce Bičiště. O přestávce mezi druhou a třetí třetinou se snažil Bičiště působit na své svěřence psychologicky. „Hráčům jsem připomněl, že nás čeká play off a že jsme doposud hráli dobrý hokej, že se to nezapomíná a že se musíme vrátit k tomu, co jsme hráli dosud,“ prozradil po zápase. Do brány se vrátil Matoušek a cílem bylo třetinu vyhrát. „To se povedlo. Nemyslím si, že by soupeř nějak polevil. Naopak si myslím, že nám chtěl naložit co nejvíc. Třetinu jsme vyhráli tři jedna a od toho bychom se měli odpíchnout i do dalších zápasů. Nyní jedeme do Českých Budějovic a pak máme doma derby s Kolínem. Z Budějovic bych chtěl přivézt nějaké body, abychom šli do derby v dobré náladě. Dnes jsme nastoupili s několika uzdravenými útočníky, ale zase jen se čtyřmi obránci. Nakonec musel jít na beka i Bičiště, aby si ostatní obránci trochu oddechli. Nebylo to jednoduché. Dostali jsme výprask, ale poprali jsme se s tím a třetí třetinu vyhráli. Mohlo by to být i ponaučením do dalších zápasů,“ uvedl na závěr šéf domácí střídačky.