1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: I zkušení hráči se dopouští chyb

25. 01. 2010

Druholigoví hokejisté Nymburka opět prohráli, když v domácím prostředí nestačili ve 32. kole na celek Pelhřimova. Skóre bylo jako na houpačce. Nejprve vedli domácí, pak hosté a pak zase domácí. Ti ale vedení neudrželi, a když se Pelhřimov dostal opět do vedení, už jej udržel.

„Během celého týdne jsme poctivě trénovali. Byli jsme si vědomi důležitosti zápasu a proto jsem se snažil tým na toto utkání dobře připravit. Víme, že tabulka je vyrovnaná a vítězný zápas nás může posunout nahoru v tabulce,“ uvědomoval si už před zápasem nymburský kormidelník Pavel Bičiště.
A pustil se do hodnocení prohraného střetnutí. „Do utkání jsme vstoupili dobře a dostali jsme se do vedení, pak sice soupeř vstřelil dvě branky, ale nám se podařilo otočit zápas znovu v náš prospěch. První třetinu to byl možná pro diváky nezáživný zápas, ale hráči si plnili úkoly, které měli a výsledkem bylo vedení 1:0 po první třetině. Víme o tom, že nástupy do třetin máme špatné a mužstvo jsem na to v první i ve druhé přestávce upozorňoval. Přesto soupeř na začátku druhé třetiny vstřelil během minuty dvě branky a totéž se opakovalo i na začátku třetí třetiny. Těžce vypracované vedení tak bylo vždy během minuty pryč,“ kroutil nevěřícně hlavou Bičiště.
„Myslím, že disciplína v tomto zápase byla dobrá, o čemž svědčí pouze tři vyloučení. Bohužel málo střílíme. Jak je možné, že při našem čtvrtém gólu jsme měli během deseti vteřin snad tři střely a jindy v zápase to nešlo? Máme v obraně mladé hráče, ale i zkušené jako je třeba Krejčík. Jenže třeba Krejčík si tady povídal u mantinelu s protihráčem, který mu pak ujel a vzápětí dal gól. Takže i zkušení hráči se dopouští chyb. Hráči by měli v obraně mezi sebou více komunikovat a to si myslím, že nám trochu chybělo,“ dodal nymburský kouč.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace