1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Jsem rád, že jsme se moc netrápili

29. 11. 2012

Ve středečním zápase 17. kola zvítězil Nymburk na ledě poslední Chotěboře a připsal si do tabulky další tři body za vítězství.

Nymburk sice začal náporem, jenže první branku vstřelili domácí. „Ze začátku jsme měli možná tři šance, které jsme bohužel nedali a naopak jsme gól dostali. Po pauze zaviněné vypadlým plexisklem jsme sice vyrovnali, ale v následném oslabení jsme opět inkasovali,“ popisoval úvodní dvacetiminutovku kouč hostujícího Nymburka Pavel Bičiště. Sedm vteřin před první sirénou ale využil i Nymburk díky Jonášovi početní převahu a tak se šlo poprvé do kabin za vyrovnaného stavu 2:2.
Do druhé třetiny stáhnul hostující trenér hru jen na tři formace. „Kluci v první třetině tahali nohy a nebruslili. Takhle to dál nešlo. Takže jsem udělal změny v sestavě a dál pokračoval jen se třemi útoky,“ uvedl hostující kouč. Nymburku změny prospěly a ve druhé části přidal další dvě trefy a do závěrečné třetiny tak nastupoval s dvoubrankovým vedením.
V poslední třetiny si hosté výsledek zápasu pohlídali a domácím přidali další dvě branky. „Ve třetí třetině už jsme hráli v klidu. Měli jsme lepší pohyb. Soupeře jsme přebruslovali a byli jsme více na puku, z čehož pramenilo i více šancí, které jsme si vytvořili,“ prohlásil nymburský kormidelník. „Chtěl bych poděkovat kluků za jejich výkon. Získali jsme tady body a důležité bylo, že jsme si tady nijak moc netrápili,“ uvedl na závěr spokojený trenér Bičiště.     

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace