1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Jsem rád, že nás diváci nezavrhli

17. 01. 2011

Nymburský trenér Pavel Bičiště si po derby s Kolínem pochvaloval diváckou kulisu a také hru svého mužstva v defenzivě. I když tam několik chyb bylo, přiznal kouč.

Hokejisté Nymburka zvítězili v domácím prostředí v derby druhé hokejové ligy skupiny Střed nad Kolínem 5:3. Nymburk vyhrál v domácím prostředí po téměř dvou měsících, a tak bylo na nymburské střídačce veselo.

Všichni hráči nasáli atmosféru derby


„Bylo to bojovné a hezké derby, ve kterém padlo hodně gólů a hrálo se před pěknou diváckou kulisou,“ spokojeně hodnotil zápas nymburský trenér Pavel Bičiště.
Nymburku se v poslední době příliš nedařilo, v lednu zatím stále čekal na výhru. „Jsem rád, že nás diváci nezavrhli a po předchozích nezdarech nás přišli podpořit,“ děkoval divákům Bičiště. Nymburk získal první lednové body, na kterých se podíleli všichni hráči ze střídačky. „K dispozici jsem měl sedmnáct hráčů. Chtěl jsem, aby všichni hráči nasáli atmosféru derby a zahráli si.“
Nymburk vedl v zápase 2:1, hosté ovšem dokázali vstřelit dvě branky a otočit vývoj skóre. Po vyrovnávací teči Šimka pak vstřelil dvě důležité branky zkušený Zadina. „Vypadá to, jako by se vrátil do starých časů,“ s úsměvem hodnotil výkon nejstaršího nymburského hráče Bičiště. Tomu se zamlouvali i výkony dalších hráčů. „Daří se Treglovi, Šimek se snad také dostává do formy, krásný gól dal Sirotek. Dobře zahrála i obrana. I když i tentokrát jsme tam měli chyby, a soupeř nám párkrát ujel, nebyla to taková katastrofa jako v minulých zápasech,“ dodal nymburský kormidelník.

Bednář: Soupeř byl určitě k poražení

To trenérovi Kolína Stanislavu Bednářovi se utkání tak dobře nehodnotilo. „Máme několik nemocných hráčů a tak jsme do zápasu nastoupili v kombinované sestavě. Přesto si myslím, že jsme měli zápas vyhrát,“ řekl po zápase kolínský trenér.
Kolín vedl 3:2, ale o vedení přišel. „Udělali jsme chyby. Nedokázali jsme vyhodit puk a soupeř nás za to potrestal gólem,“ litoval Bednář. „Navíc se nám nedařilo proměňovat šance, zatímco domácí dali všechno. Soupeř byl určitě k poražení,“ prohlásil zklamaně.
Kolínu nepomohla k vítězství ani změna v brance. Tentokrát totiž nastoupil místo Blažka jeho věčný náhradník Brázdil. „Myslím, že chytal slušně,“ ohodnotil krátce výkon kolínského gólmana Bednář.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace