1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Jsme rádi, je to příjemný pocit

18. 02. 2010

Hokejisté Kolína měli v derby s Nymburkem více brankových příležitostí. Na tom se shodli oba trenéři. Šťastnější ale byli hostující hokejisté, kteří dali pět gólů.

Ve středu hostili kolínští druholigoví hokejisté v derby Nymburk. Po třech porážkách v řadě chtěli tentokrát Kozlové bodovat. Poslední Nymburk byl ale nad jejich síly. Střelecky. Kolín prohrál 3:5.

„Kromě první třetiny jsme hráli dobrý hokej. Bohužel jsme neproměňovali šance. Byli jsme nedůrazní na dorážkách. Měli jsme spoustu šanci, ale neproměnili jsme je,“ uhodil hřebíček na hlavičku kolínský trenér Stanislav Bednář. Jeho svěřenci ve středu proti Nymburku střelecky zklamali. Šancí bylo požehnaně, ale branky jen tři. A protože Nymburk jich dal pět, odvezl si z Kolína tři body.

„Jsme rádi, je to příjemný pocit. Odehráli jsme bojovný zápas. Chvílemi jsme byli možná i trochu lepší, ale měli jsme jalové přesilovky, kdežto Kolín je měl dobré a pěkně nás točil. Rozhodlo to, že jsme dali víc gólů. Hlavně pak v závěru, dali jsme dva rychlé, vedli už 5:2 a to se pak Kolínu muselo těžko hrát. Těžko se to pak dohání,“ komentoval zápas nymburský kouč Pavel Bičiště.

Oba trenéři zmínili stejné. Kolín měl víc šancí, ale Nymburk dal víc gólů. Kolínské akce buď končily střelou mimo, nebo je zlikvidoval Zdeněk Rückl. Jemu může Nymburk děkovat za tři body. „Zdeněk nás určitě podržel. A to původně neměl ani chytat. Měl chytat Andreas Micka z Norska, ale nebylo mu dobře, takže až těsně před zápasem se Zdeněk Rückl dozvěděl, že bude chytat on. A zhostil se toho výborně,“ pochvaloval výkon gólmana Nymburka Bičiště.

Pro Nymburk jsou to důležité tři body. Ačkoliv stojí na posledním místě tabulky (letos se nepadá poz. red.), play-off ještě ztracené není. „Jako mančaft to ještě nevzdáváme. I když by třeba play off nebylo a my skončili třeba poslední, nechceme mít velkou ztrátu na předposlední celek tabulky. Je to pro náš už příprava na novou sezonu,“ jasně řekl nymburský kouč Bičiště, který letos začal pracovat s mladým týmem složeným převážně z odchovanců.

V kolínské obraně se proti Nymburku po odmlce představil třiadvacetiletý obránce z Benátek nad Jizerou Martin Tondr, naopak už delší dobu není vidět Kolíňáka Martina Rejthara zvaného Kejta. „Rejthar skončil. Po domluvě a především kvůli pracovním povinnostem. Tondr se zase vrátil. Benátky v první lize už vypadly ze soutěže, takže nám tu bude do konce sezony vypomáhat,“ vysvětlil, jak je to s oběma Martiny v kolínské obraně, Stanislav Bednář.

Převzato z Nymburského Deníku, autorka TEREZA HÖLZLOVÁ
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace