1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Kdybychom dali první branku, zápas by se vyvíjel jinak

12. 12. 2011

Třetí letošní derby a třetí kolínská výhra. K domácí výhře 8:0 a venkovní 2:1 přidali kolínští hokejisté skalp třetí. V neděli porazili druholigové hokejisty Nymburka 2:0.

„V první třetině byl Nymburk o něco lepší, měl šance, dobře bruslil, dobře nás napadal, ale od druhé třetiny už jsme byli lepší my a hráli jsme velice dobře,“ pochvaloval si lodivod Kozlů Stanislav Bednář.
Zlepšená hra Kozlů nakonec vyústila ve druhé třetině v gól do šatny. Ve 39. minutě se prosadil uzdravený kapitán Kolína Josef Malý. „Potřebovali jsme to, protože jak říkám, Nymburk hrál dobře a jakákoliv sražená rána do naší branky mohla spadnout a mohlo to být jinak,“ byl rád kouč Kozlů Bednář, že jeho svěřenci gól do šatny trefili, a stejně tak si pochvaloval výborně sehranou přesilovku ve třetí třetině, kdy Kozlové druhým vstřeleným gólem už definitivně pohřbili naděje hostí.
„Nymburk hrál nejlepší hokej, jaký proti nám letos hrál,“ zdůraznil ještě znovu Bednář, že nymburský herní projev byl dobrý.
Kolín se musel v nedělním derby obejít bez centrů první a druhé lajny. Chyběl Ondřej Cerk a Petr Pospíšil. „Oba jsou nemocní, takže jsem měl obavu, jak to bude vypadat. Hráli jsme prakticky bez centrů. Bek Hanzl musel jít do centra, ale zhostil se toho dobře,“ podotkl kolínský kouč s tím, že podle zdravotního stavu Kozlů se bude odvíjet i další jejich zápas v Trutnově.
To Nymburští budou v dalším kole hostit Jindřichův Hradec, který letos už na domácím ledě jednou porazili. A stejně jako tentokrát, tak i v první čtvrtině soutěže odjížděli kolo před utkáním s Vajgarem z kolínského ledu poraženi a bez vstřelené branky.
Gól se Nymburským do kolínské svatyně na kozlím ledě ještě letos vstřelit nepodařilo, šance v posledním měření sil ale rozhodně měli. „První třetina z naší strany byla nejlepší dvacetiminutovkou, jakou jsme letos proti Kozlům odehráli. Měli jsme tři tutové šance, ale puk jsme odvezli jen Jardovi Brázdilovi k lapačce, takže byly bez zakončení. Kdybychom dali nějakou branku, zápas by se určitě odvíjel jinak,“ litoval Pavel Bičiště, kouč Nymburka.
„Od druhé třetiny bylo ale vše jinak. Kolínští bruslili, byli u všeho první. Hráli silově, vyhrávali souboje jeden na jednoho, pokrývali kotouče. A gól do kabiny byl jen důsledkem. My už jsme se z toho nevzpamatovali,“ přiznal sportovně Bičiště, že Kolín byl od druhé třetiny zkrátka lepší.
Přesto mohli Nymburští při troše štěstí myslet i na remízu. V hokeji člověk totiž nikdy neví, kdy a jak se puk odrazí. Nicméně naděje hostů zhatila taktická chyba střídačky. Za hru v šesti Nymburští inkasovali dvě minuty, a následně také branku. „Každý hráč si má hlídat hráče, kterého má střídat a náš šestý hráč byl na ledě asi už pět vteřin, když jsme to zjistili a křičeli na něj, ať jde střídat. Ale tam už byl čárový rozhodčí, viděl to a byly to jasné dvě minuty. A určitě to na výsledek zápasu mělo vliv,“ byl si jistý nymburský trenér Bičiště.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace