1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Kluci se kousli a podali výborný výkon

26. 10. 2010

Druhá čtvrtina základní části druhé hokejové ligy začala pro nymburské borce výborně. Tým si před vlastními fanoušky poradil s rivalem z Koína, kterého zdolal vysoko 8:4.

„V předzápasovém rozhovoru jsem hovořil o tom, že přestože se na toto utkání hodně připravujeme, tak až v sobotu, den před utkáním, budeme vědět, kdo za nás nastoupí. Přestože jsme tedy věděli teprve den před zápasem sestavu, tak musím říct, že kluci, kteří za nás nastoupili, se kousli a podali výborný výkon,“ načal hodnocení nedělního derby nymburský kouč Pavel Bičiště. „Před zápasem jsme s řekli, jak budeme hrát, nikdo ale nečekal, že už po minutě budeme vést tři nula. Myslím, že jsem tím Kolín hodně rozhodili. Víme ale, že Kolínští i přesto, že dostanou nějaké branky, tak nepovolí a budou hrát naplno do konce. To jsme si uvědomovali a utkání jsme tedy kontrolovali. Dostali jsme se i do dalších šancí a ještě v průběhu první třetiny jsme mohli náskok navýšit. Přestože už jsme v první třetině branku nedali, byli jsme trpěliví a hráli jsme dobře dozadu. Věděli jsme, že se i tak do dalších šancí v průběhu zápasu dostaneme a pokud je proměníme, tak bude všechno v klidu,“ uvedl Bičiště.

Kolín se i přes hrozivý začátek nevzdal a stále bojoval o dobrý výsledek. „V průběhu zápasu sice Kolín dal nějaké branky, ale my jsme vždy hned odpověděli a zase odskočili. To bylo hodně důležité, že jsme dokázali vždy hned odpovědět. Na střídačce byla skvělá atmosféra a to nám dodávalo další síly. Škoda možná dvou branek, které byly takové lacinější. Chvílemi jsme se možná nechali trochu unést a nějaké chybičky jsme udělali, ale za šli jsme za vítězstvím a za třemi body, které jsme chtěli získat,“ řekl nymburský trenér. „Vloni se nám podařilo dát doma Kolínu sedm branek letos osm, takže si myslím, že jsme je trošku zase srazili dolů na zem. Kolín měl před zápasem šňůru vítězných zápasů a já jsem rád, že jsme dokázali porazit tým, který je na druhém místě tabulky,“ pochvaloval si Bičiště.

Kolínský trenér Stanislav Bednář neskrýval po zápase zklamání. „Poté co jsme třikrát za sebou zvítězili, tak musím říct, že jsem zklamaný. Do utkání jsme nastoupili nesoustředění, přestože jsme si řekli, co bychom měli a chtěli hrát. Jenže Nymburk třikrát sáhnul na puk a dal tři branky. Zápas byl pak prakticky rozhodnutý, i když jsme chvilku zlobili. Ještě za stavu tři jedna jsme měli dvě tři šance, kdy jsme mohli se zápasem něco udělat, ale šance jsme nedali a místo toho to bylo pět jedna,“ hlesl kolínský kouč. „Sice jsme dali ještě branku, ale bylo už vidět, že Nymburk je nahoře. Museli jsme se nutit, navíc nám nešla kombinace a utkání jsme prostě prohráli. Mysleli jsme si, že už jsme moc dobří a takhle to dopadlo. Ale takové zápasy jsou a tak to prostě bývá. Ve Žďáru jsme vyhráli sedm jedna po výborném výkonu, možná s lepším soupeřem a teď jsme prostě prohráli. Naše mužstvo je ještě mladé a když se třikrát čtyřikrát vyhraje, tak už to pak nezvládne. Je to všechno o hlavě hráčů. Myslím, že ta hlava nám ještě trochu chybí,“ dodal Bednář. 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace