1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Kluci zaslouží pochvalu, nevzdali to

24. 02. 2011

Po prvním zápase, které prohrál Nymburk na ledě Jindřichova Hradce 2:5, prohráli nymburští druholigoví hokejisté i druhý zápas (5:7) a jejich pouť letošním play off skončila. Do třetího kola postoupil Jindřichův Hradec, který si to ve finále skupiny Střed rozdá s Benešovem.

Nymburk vstoupil do odvetného zápasu podobně bídně jako do prvního utkání. V 11. minutě prohrával už 0:3 a trenéři Nymburka si vyžádali oddechový čas. „Měli jsme žalostný začátek, který jsme před domácími diváky rozhodně nechtěli předvést. Nevěděli jsme, jestli to pro nás nebude poslední zápas, a tak jsme se chtěli i v případě prohry důstojně rozloučit. Chtěli jsme prostě ukázat co nejlepší výkon,“ řekl po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště.
I přes katastrofální začátek dokázali domácí hokejisté ještě do přestávky snížit na jednobrankový rozdíl. „Dvě vstřelené branky naši hru určitě oživili a cítili jsme, že se s nimi dá hrát,“ prozradil Bičiště.
Začátek druhé třetiny byl však ještě horší než začátek úvodní dvacetiminutovky. Domácí inkasovali dvakrát během dvou minut. „Soupeř využil naší tajné zbraně - odrazu puku od dveří mantinelu, kterými vyjíždí na led rolba. Navíc vzápětí přidal další gól a v polovině zápasu jsme v přesilovce inkasovali pošesté,“ vypočítával smutně inkasované góly Bičiště.
Nymburk se přesto nevzdával a do přestávky ještě vykřesal krásným blafákem naději Vacek. „Do poslední třetiny jsme šli s tím, že ji chceme vyhrát. Už kvůli lidem, kteří nás celou sezonu povzbuzovali a fandili nám. Neměli jsme už co ztratit.“
A to se také domácím povedlo. Poslední třetinu vyhráli 2:1. „Chtěl bych kluky pochválit, že to nevzdali. Vstřelili jsme dvě branky a tři minuty před koncem za stavu 5:7 nastřelil navíc břevno Velechovský. Škoda, že to nebyl gól. Ještě to mohlo být drama. Myslím si, že tím, že padalo hodně gólů, tak to byl pro diváky zajímavý hokej, byť pro nás bohužel znamenal konec sezony,“ uzavřel hodnocení posledního zápasu trenér Bičiště.

Nymburk v play off
1. kolo

Kolín – Nymburk.............3:4
Nymburk – Kolín.............3:5
Kolín – Nymburk.............1:2

2. kolo

Jin. Hradec – Nymburk....5:2
Nymburk – Jin. Hradec....5:7
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace