1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Měli jsem i fáze, kdy jsme hráli hrozně

25. 10. 2011

V domácím střetnutí druhé hokejové ligy nastřílel Nymburk svému pelhřimovskému soupeři osmičku, sám inkasoval pouze dvakrát. Nymburk je posledním týmem tabulky, který zůstává doma v základní hrací době neporažen.

Domácí hráči položili základ svého vítězství hned na začátku první třetiny, kdy se dostali do vedení 2:0. „Víme, že soupeř je kvalitní tým, který má v každé lajně nějakého střelce, který umí dát gól. Naše dvoubrankové vedení tak bylo příjemným startem do utkání,“ řekl trenér Nymburka Pavel Bičiště.

Během prvních tří minut druhé části vstřelili domácí hráči další tři góly a prakticky rozhodli o osudu utkání. „Soupeři tam napadaly tři rychlé branky, což přineslo klid do našeho mužstva,“ pochvaloval si Bičiště. Po druhé třetině byl nakonec stav 6:0, ovšem jen díky tomu, že soupeř nebyl schopen proměnit ani jednu ze svých obrovských šancí. „Tím že se vysoko vedlo, se už na konci třetiny objevovalo podcenění. A to se mi vůbec nelíbilo. Zdůraznil jsem hráčům, že toto nechci ve třetí třetině vidět,“ zvyšoval hlas Bičiště. „Bohužel jsme se ani tak podcenění nevyvarovali a soupeř, kdyby proměnil svoje šance, tak výsledek mohl být klidně třeba 8:6. Musím tedy pochválit našeho gólmana Kociána, který podal vynikající výkon a většinu šancí soupeře pochytal,“ vyzdvihnul výkon gólmana trenér.

Zatímco v posledním zápase ve Žďáru měl Nymburk jen tři vyloučené hráče, tentokrát si domácí hráči odpykali hned osm dvouminutových trestů. „Naše disciplína byla špatná. Hrát doma dvakrát ve třech to není možné. Kdyby to soupeř trestal, zápas mohl vypadat úplně jinak. Soupeř měl častokrát při zakončení prostě smůlu,“ uvědomoval si šéf nymburské střídačky. „Musím pochválit hráče za bojovnost, ale v zápase jsme měli i fáze, kdy jsme hráli hrozně. Myslím, že výkon v zápase s Trutnovem byl z naší strany mnohem lepší a my se k výkonu z tohoto zápasu musíme vrátit,“ dodal kouč.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace