1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Micka předvedl skvělý výkon

25. 02. 2010

Ve 40. kole druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk na ledě Kutné Hory. Ani ve čtvrtém vzájemném zápase v této sezóně nevyhrál domácí tým. Závěr sezóny zastihnul nymburské hokejisty ve výborné formě. V zápase proti Kutné Hoře počtvrté za sebou vyhráli a stále se drží na dohled play off.


„Utkání se nám celkově povedlo, vyhráli jsme 2:1 a s vítězstvím panuje velká spokojenost. Do zápasu jsme nastupovali s tím, že je stále ještě o co hrát. V první třetině jsme udělali jednu chybu. Bohužel tam trochu zaspal Ondra Vlach, který nechal puk u mantinelu, a domácí to dokázali okamžitě potrestat,“ viděl situaci, která předcházela první brance v utkání, hostující trenér Pavel Bičiště.

Ze strany domácích to bylo do konce zápasu vše. Ve zbytku střetnutí stříleli branky pouze borci Nymburka. „Po vyrovnávacím gólu, který jsme vstřelili na začátku druhé třetiny, jsme se zvedli a celou druhou třetinu jsme měli pod kontrolou. Navíc se nám podařilo přidat druhou branku, kterou jsme se dostali do vedení. V přestávce před poslední třetinou jsme si řekli, že musíme hrát opravdu zodpovědně, a to především v obranné třetině. Úkol byl jasný, pokud bychom se dostali pod tlak puk, musel jít okamžitě ze třetiny ven. Taktika se nám podařila a dokázali jsme vítězství uhájit,“ pochvaloval si po utkání Bičiště.

„Skvělý výkon podal brankář Micka, který celý zápas chytal s přehledem a těsně před koncem nás výborným zákrokem podržel. Utkání se nám celkově povedlo. Nyní máme doma Benešov. Je to tým, který je také hratelný. Vezeme se na vítězné vlně, tak doufám, že se nám bude v sobotu dařit,“ pochválil svého brankáře nymburský kormidelník.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace