1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Minimálně doma chceme Jindřichův Hradec pokořit

20. 02. 2011

Parádní kousek se podařil nymburským druholigovým hokejistům. V 1. kole play–off vyřadili sousední Kolín. A už dnes nastoupí nymburští hokejsité ve 2. kole play off na ledě Jindřichova Hradce.

Sérii vyhráli 2:1 na zápasy, stejně jako sobotní rozhodující duel. „ Pocity jsou nádherné, tohle jsem během své trenérské kariéry ještě nezažil. Diváci se měli určitě na co podívat a musel to být zážitek,“ říkal po zápase s úsměvem na tváři nymburský trenér Pavel Bičiště.
Jeho svěřenci v utkání dlouho drželi jednogólový náskok, a když zvýšili na 2:0, přišla rychlá kolínská odpověď, a to chvíli před koncem. „Bylo to v podstatě jako v tom prvním zápase play–off, jako přes kopírák. Takže určitě tam byl zase strach, že Kolín vyrovná,“ přiznal Bičiště.
Nicméně Nymburk kolínskému tlaku odolal, a to i přesto že hráli domácí v poslední minutě přesilovku šest na čtyři. „Měli jsme štěstí, že Kolín trefil ještě gólmana v závěru, a když zbývaly dvě vteřiny do konce a šlo jen o buly, tak bychom byli hloupí, když bychom to nezvládli,“ věděl Bičiště, že v takové situaci se musí zachovat chladná hlava. „Byly to vyrovnané souboje, takže do poslední chvíle nikdo nemohl vědět, kdo půjde dál. My jsme měli to štěstíčko a vynikajícího Blažíčka v bráně,“ dodal ještě.
Polaban přitom nejel do Kolína v lehké pozici. První zápas série tam tedy vyhrál, ale doma podlehl, Kolín stav srovnal a pro rozhodující duel měl opět výhodu domácího prostředí. „Věděli jsme, že nemáme co ztratit a podle toho jsme tým nabudili. A naše obranná hra byla určitě dobrá. Dvě třetiny držet stav 1:0, i když Kolín měl spoustu gólových šancí, je vynikající,“ vyzdvihl kolínský trenér nymburskou defenzivu
Vítězná euforie ze souboje s Kolínem už dnes ale končí. Startuje totiž semifinále vyřazovacích bojů. Nymburk do něho vyfasoval vítěze základní části Jindřichův Hradec a už dnes od 18:00 se představí na jeho ledě. „Když bychom si mohli vybrat mezi Benešovem a Vajgarem, tak bychom chtěli spíš Benešov, ale náš cíl byl přejít přes první kolo play-off a to se podařilo. Jindřichův Hradec chceme pokořit aspoň na domácím ledě. Co se týče play–off, možné je všechno, i když víme, že Jindřichohradečtí hodně posílili a chtějí dojít co nejdál a zahrát si baráž,“ přemítal Bičiště o dalším jejich soupeři.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace