1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Naše nasazení bylo jako v play off

08. 03. 2010

Nymburští hokejisté vyhráli poslední utkání základní části druhé hokejové ligy skupiny Střed na ledě Pelhřimova 3:2 a v poslední možné chvíli proklouzli do play off. Ve vyřazovacích bojích, které začínají ve středu 10. března narazí nymburští hokejisté na první celek základní části z Písku.

„Chtěli jsme přežít začátek zápasu a to se nám povedlo. Naopak jsme byli aktivní a vytvořili jsme si několik šancí. Jenže jsme je nedokázali proměnit v gól. Nastřelili jsme jen samé tyčky. Gól se nám povedlo dát až ve druhé třetině. Jenže domácí nám hned na to ujeli v oslabení a vyrovnali. Stejné to bylo i u druhého gólu, kdy domácí také krátce po našem gólu vyrovnali. Až na náš poslední gól nedokázali domácí reagovat,“ popisoval první dvě třetiny veledůležitého utkání nymburský kormidelník Pavel Bičiště.

V závěru měli domácí velký tlak, hráli dokonce power play v šesti proti čtyřem, ale hosté závěr utkání už ubránili a mohli se radovat z postupu do vyřazovací části soutěže. „Byl to pohledný a bojovný zápas. Nasazení bylo jako v play off. S naším výkonem jsme spokojený,“ liboval si po závěrečném hvizdu Bičiště.

Nymburk nyní čeká nejsilnější možný soupeř, mužstvo Písku. „Jedná se o velice silný celek. Navíc máme zprávy, že Písek posílili někteří hráči z Českých Budějovic. My je budeme chtít co nejvíce potrápit a znepříjemnit jim možný postup,“ dodal trenér.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace