1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Někteří si jdou jen tak zahrát. Chybí povzbuzování, hecování

06. 02. 2015

Ve středečním utkání druhé ligy podlehli nymburští hokejisté na domácím ledě týmu Děčína 2:6.

Děčín byl před zápasem v tabulce až za Nymburkem. Severočeši však v poslední době hrají ve výborné formě a z posledních čtyři zápasů vždy odešli s vítězstvím. „O dobré formě soupeře jsme věděli. Tým doplnili na střídavý start hráči z Ústí nad Labem a navíc se uzdravil Oliverius, který v prvním vzájemném zápase nehrál," pronesl na úvod hodnocení zápasu trenér Nymburka Pavel Bičiště.
Hned po první třetině se ukázalo, že to nymburští nebudou mít proti svému soupeři lehké, neboť v ní dvakrát inkasovali. „Měli jsme špatný nástup a třetí lajna hned při svém prvním pobytu na ledě inkasovala gól. Byl to laciný gól. Stejně jako ten druhý, který padl po našem špatném střídání," uvedl k prvnímu dějství nymburský kormidelník.
Ve druhé části se Nymburk zvedl, vstřelil kontaktní branku, ovšem vyrovnat se mu nepodařilo. Navíc těsně před druhou sirénou inkasoval potřetí. „Měli jsme přesilovky, ale jen jednu jsme sehráli dobře. Ostatní pochytal gólman. Soupeř dobře blokoval střely a k případným dorážkám nás nepouštěl. Navíc nám Děčínští v závěru třetiny opět odskočili na dva góly," litoval promarněných šancí i další inkasované branky kouč Nymburka.
Do třetí třetiny provedl trenér, jako už téměř tradičně, změny v sestavě. Ty však měly tentokrát jen chvilkový efekt. Domácí totiž snížili na dva tři, ale pak třikrát po velkých chybách v obraně inkasovali. „Bohužel mi připadá, že někteří hráči si jdou jen tak zahrát. Na střídačce chybí povzbuzování, hecování. Není, co by tam hráče nakoplo. Obránci mají hráče soupeře na metr vedle sebe a přesto nepokrytého. Nemáme pokrytý prostor kolem brankoviště a mezi kruhy," vypočítával příčiny neúspěchu Bičiště. „Bohužel kvalita obránců není taková, jaká by měla být. Pro příklad uvedu třeba Kulicha, kterého považujeme v současné době jako druhého nejlepšího beka týmu. A přes něj šly čtyři góly," posteskl si na závěr šéf nymburské střídačky.

Další zápas základní části druhé ligy skupiny Západ hrají nymburští hokejisté na ledě soupeře. Ve třicátém kole se představí v Klatovech. Sobotní utkání začne v 17.30 hodin.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace