Bičiště: Nevyvarovali jsme se faulů

08. 10. 2015

Středeční druholigové derby vyznělo pro Kozly. Kolínští hokejisté vyhráli nad Nymburkem 4:2.

,,Náš vstup do zápasu byl dobrý. Řekli jsme si, že budeme vycházet dobře z obrany. A měli jsme tam dobré situace, kdy jsme puk soupeři vychytili a mohli jsme jít do zakončení, do útoku. Jenže jsme se nevyvarovali faulů," komentoval úvod utkání trenér Nymburka Pavel Bičiště.
Jeho svěřenci hned minutu po svém prvním faulu inkasovali. Kolín byl ještě v tlaku, Hanzl střílel od modré a Veselý mohl tečovat do brány. ,,Pak jsme srovnali. Byl to takový průnik do obrany a důraz," popsal Bičiště vyrovnávací gól ze třinácté minuty. Jeho svěřenci nejdřív Kozly nachytali na švestkách a valili se sami na bránu. Hasit chybu spoluhráčů vyjel z brány Martin Sejpal, ale puk nechytil a Nymburští mohli do prázdné brány skórovat.
Jenže netrvalo dlouho a přišel další faul hostí a tentokrát už proměněná přesilovka. Od modré střílel Pácal a Hanzl jeho puk usměrnil za záda Matouška. ,,Tato poměrně rychlá odpověď na vyrovnávací gól Nymburka byla zcela jistě zlomovým okamžikem," myslel si po utkání trenér Kozlů Jiří Kadlec.
,,V první třetině měli Nymburští několik nebezpečných přečíslení vždy po naší zbytečné ztrátě kotouče buď ve středním pásmu, nebo hned na útočné modré. Od druhé třetiny jsme si na to dali pozor a myslím, že pak jsme už měli po celou dobu zápas pod kontrolou," přidal ještě Kadlec, který od druhé třetiny o svém týmu nepochyboval.
Kozlové navíc ve druhé třetině přidali branku třetí a v úvodu poslední části čtvrtou, a to pak Nymburk už asi definitivně zlomilo. ,,Srazilo nás to. Nevytvořili jsme si pak už téměř žádnou střeleckou příležitost a začali jsme být nedůrazní. Pozdě jsme přistupovali k soupeři, ten měl tím pádem větší převahu, udržel se víc na kotouči. Kolínských bylo plné hřiště," vyprávěl šéf nymburské střídačky Bičiště.
,,Do třetí třetiny jsme udělali změny, aby se mužstvo nastartovalo. V kabině jsme byli vyburcovaní, ale na ledě jsem si ničeho nevšiml," dodal smutně po utkání Bičiště s tím, že branka ze závěru utkání na 4:2 už nebyla nymburským nic platná.
Vítězství Kozlů přišlo na tribuny sledovat víc jak tisíc diváků. Přesně jich bylo 1093. ,,Je to paráda, a věřím, že se nám podaří návštěvy ještě zvednout. Všem díky," vzkázal ještě fanouškům Kolína Jiří Kadlec.