1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště po derby: Gól na 2:1 nás položil

07. 12. 2010

Hokejisty Nymburka položila v derby podle slov kouče Pavla Bičiště branka na 2:1, kterou dostali šestnáct vteřin poté, co se jim podařilo vyrovnat.

Nedělní čertovské odpoledne se na kolínském zimním stadionu neslo v duchu derby. Místní Kozlové hostili v dalším kole druhé ligy skupiny Střed sousední Nymburk.
Domácí Kozlové se na začátku ujali vedení trefou v oslabení a v podstatě už o něj nepřišli. Ano, Nymburk dokázal vyrovnat, ale remízový stav vydržel na světelné tabuli jen šestnáct vteřin. Pak Kozlové znovu skórovali. „Ano, to byl důležitý gól. Udělal to ten hráč, jak se to udělat má. Neztratil hlavu, počkal si. My jsme do těch šancí většinou hodně zbrklí. Pepík Malý to tam ale udělal skvěle. Zvedl hlavu a přesně to nahrál, načasoval tu nahrávku na Karla Nedbala a byl to pěkný gól,“ popsal kolínský trenér Stanislav Bednář situaci, která v podstatě zajistila Kozlům tři body.
Bednář: Výkon byl výborný, bylo to rychlé, dobré utkání
„Výkon byl výborný. Bylo to rychlé dobré utkání. Myslím, že se na to dalo koukat a lidi byli spokojení. Nymburk bojoval, my jsme bojovali taky. Byli jsme myslím malinko hokejovější a takových těch samostatných nájezdů jsme měli víc. Bohužel jsme je neproměnili, ale hokej to byl vynikající a jsem spokojený,“ liboval si šéf kolínské střídačky.
Kolín lépe bruslil, v tom byl daleko lepší
A souhlasit s ním musel i jeho protějšek, nymburský kouč Pavel Bičiště: „Kolín bruslil, byl v bruslení daleko lepší, i když byl ve čtyřech. Prostě Kolínští byli aktivní. Za výsledkem si šli. My jsme navíc měli daleko méně šancí. Kolín nás každou třetinu přestřílel.“
„A nám když se po pětačtyřiceti minutách podařilo srovnat na 1:1 a nakoplo nás to, tak hned přišla chyba. Každý hráč by měl v takový moment zatáhnout a ne dostat během dvaceti vteřin gól. To je to, co nás položilo. Ne to, že na konci ještě Hobza v power play šest na čtyři zkoušel prohodit hráče, ztratil puk a dostali jsme třetí branku. To ne. Ano, třeba když by nahodil ten puk, mohl by se třeba dát gól a vyrovnat. Ale nedal se,“ řekl Bičiště ke dvěma důležitým momentům zápasu.
V tom druhém, kdy Kozlové přidávali třetí branku zápasu, začaroval na obranné modré mladík Pavel Musil. Ten dokázal po prohraném buly sebrat hostujícímu hráči puk a kapitán Malý následně přidal poslední tečku v podobě třetího gólu. „Tam zareagoval Pavel Musil neskutečně chytře, jak starý ostřílený hráč. K tomu nemám slov, to bylo vynikající. Proto tam ale taky byl, proto byl na ledě v takový moment. Protože vím, že je každý zápas lepší a zkušenější,“ nešetřil pochvalnými slovy na Musilovu adresu Bednář.
Jediné, s čím jsme měli problémy, byly přesilovky
I přes samé pozitiva neopomněl kolínský kouč zmínit i slabší stránku jeho týmu. „Jediné, s čím jsme měli problémy, byly přesilové hry. Nedaří se nám teď scházet se na trénincích kompletní, vždycky dva tři důležití hráči chybí a v těch přesilovkách máme rezervu. Musíme na tom zapracovat,“ dodal Bednář.

Převzato z Nymburského a Kolínského Deníku, autor: TEREZA HÖLZLOVÁ
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace