1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Po zranění Dulovce jsem musel různě skládat sestavu

16. 12. 2014

V sobotním utkání druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk v domácím prostředí na nájezdy nad týmem jabloneckých Vlků 6:5.

Byl to zápas plný zvratů, vyloučených a gólů v přesilovkách. Nymburk v zápase třikrát vedl, potřetí dokonce o dvě branky, ale nakonec skončilo utkání nerozhodně a o vítězi rozhodovaly nájezdy.
„Pro diváky určitě zajímavé utkání. Třikrát jsme vedli, ale soupeř třikrát vyrovnal," načal hodnocení zápasu trenér nymburského celku Pavel Bičiště.
V úvodní dvacetiminutovce padlo hned pět branek. „Prohrávali jsme, ale pak jsme dvěma brankami v pětiminutové přesilovce šli do vedení. Soupeř sice vyrovnal, potom ovšem sehráli pěknou akci Pilař se Šimkem, a po první třetině to bylo tři dva pro nás," popisoval první třetinu nymburský lodivod.
Druhá třetina přinesla spoustu faulů, zajímavých okamžiků a také tři branky. Dvě z toho vstřelili domácí. „Faul, po kterém byl zraněný Dulovec vyřazen ze hry, nám narušil naše tři lajny, které jsme měli. Sestavu jsme různě skládali a spíš jsme hráli jen na dvě lajny. Byla spousta vyloučení a přesilovek, takže hráči z prvních dvou lajn byli vytěžováni celý zápas opravdu maximálně," pokračoval nymburský kormidelník.
Třetí třetina začínala za stavu pět tři pro Nymburk, domácí ale vedení neudrželi. „Jablonec je zkušené, ofenzivně naladěné mužstvo, kde hráči hodně bruslí. Většina hráčů prošla Libercem, Benátkami. Věděli jsme, že nebude jednoduché vedení udržet. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát defenzivně, ale to se nám moc nedařilo," přiznal po zápase trenér.
V prodloužení se nic nestalo a utkání tak dospělo až do nájezdů. „Dva ze tří nájezdů jsme proměnili, což nám přineslo vítězství," dodal Bičiště.
Ve středu míří Nymburk do Trutnova a bude muset řešit velké problémy se sestavou. Nebudou k dispozici hráči z Hradce Králové a navíc se neví, jak na tom bude zraněný Dulovec. „Chybí Eis, Stehlík, Protivný, uvidíme jak Dulovec. Čtyři lidi to už je v našem případě znát," smutně na závěr konstatoval trenér Bičiště.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace