1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Pocity jsou výborné

29. 01. 2013

Jeden se směje, druhý se mračí. Tak to prostě ve sportu je. Po druholigovém derby měl na rtech úsměv kouč nymburských hokejistů Pavel Bičiště. Jeho svěřenci porazili Kolín 4:1.

„Pocity jsou výborné. Potřebovali jsme v každém případě bodovat, protože Kolín měl poslední čtvrtinu výbornou a v tabulce přes nás přeběhl jako smršť a my play off chceme začínat doma, takže skončit do čtvrtého místa," počítal po utkání nymburský trenér Pavel Bičiště, jak vyhlíží aktuální stav v tabulce.Nymburk i Kolín mají nyní sice stejný počet bodů, ale lépe je na tom ve vzájemných utkáních právě Nymburk. V konečné tabulce by tedy za rovnosti bodů měl navrch právě Nymburk. A to si nedělní výhrou Nymburští právě zajistili.V mači proti Kolínu několikanásobně odčinili neduh z posledních kol. Špatnou střeleckou produktivitu. „V posledních zápasech jsme se potáceli se špatnou koncovkou. Neproměňovali jsme šance. V tomto zápase to bylo naopak. Z minima jsme vytěžili maximum. Kolín svoje šance neproměnil. Měl mraky šancí. Když by je Kolínští proměňovali, byl by zápas úplně jiný," zdůrazňoval Bičiště, že to, co jeho mančaftu hrálo do karet, byla kolínská střelecká nemohoucnost.„My jsme měli aktivitu, měli jsme šance, měli jsme snahu, ale naráželi jsme na výborného brankáře Nymburka, kterému zápas vyšel. Byl to jazýček na vahách. My jsme naše šance nedali. A na druhou stranu jsme nedůsledností našich obránců dostávali na tyčkách nepokrytými hráči laciné góly," přidal na druhé straně k dobru kolínský kouč Václav Rác.Kolínští poprvé inkasovali už ve druhé minutě, když se nepokrytý hráč dostal k dorážce. Vaz jim pak zlomila vlastní přesilovka. V ní ujel domácí Stehlík a zvyšoval na 2:0. Místo aby Kozlové vyrovnali, prohrávali o dvě branky.„Jak to tam Honza Stehlík vymetl v oslabení, tak to bylo velmi příjemné," komentoval důležitý moment utkání Bičiště a pokračoval: „Ve druhé třetině jsme pak zvýšili na 3:0 gólem do kabiny a do poslední třetiny jsme šli s tím, že musí být dobrá obrana a musíme si počkat."A to přesně se stalo. Nymburští si počkali na chybu Kolína, která přišla už ve čtyřiačtyřicáté minutě a první střelou třetiny zvýšili už na 4:0 a rozhodli.

„Dostali jsme laciné góly a tím jsme Nymburku zvedli sebevědomí a my jsme si naše sebevědomí srazili. To si myslím, že v utkání bylo rozhodující. Naši hráči pak měli díky klesajícímu sebevědomí také klesající výkonnost," popsal další průběh zase kolínský kouč Rác.Nymburští navíc na Kolín uplatňovali důrazný pressing, což také Kolínu hru znepříjemňovalo. „Nymburku je taková hra vlastní, a když je pustíme do vedení, tak oni se víc stáhnou, začnou víc bránit a začnou hrát víc do těla. To je jejich výhoda oproti nám. Naši hráči nejsou tak agresivně založení. V tomto jsou Nymburští lepší. Dělali nám problém svým důrazem před oběma brankami, kde se utkání rozhodovalo," okomentoval styl hry Nymburka kolínský lodivod.Co však zdůrazňoval nejvíce, to byla narušená kolínská sestava.„Jeli jsme do Nymburka s ambicemi, ale nutno dodat, že na poslední chvíli se nám rozpadlo sestavení mužstva. Nejcitelnější pro nás byla ztráta Tomáše Pácala, kterému bylo zle a dopoledne před utkáním volal, že nemůže jet. My jsme ho chtěli zařadit do dvou obran. Takže jeho absence nám to nabourala," vysvětlil Rác a pokračoval. „Reagovali jsme na to. Vzali jsme Bartáka, který se zvedl z postele bez tréninku, a Skokana jsme posunuli do obrany. A dá se říci, že to byla v úvodu zápasu naše největší slabina. Ale chtěli jsme hrát na čtyři obrany právě proto, že zadní řady byli nemocemi oslabené. Ještě Pýcha byl po nemoci a Chaloupka ještě nebyl úplně fit po zranění."
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace