1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Polevili jsme a nechali domácí nadechnout

29. 11. 2015

V sobotním zápase druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk na ledě Řisut. Nymburští hokejisté dokázali svého soupeře poprvé porazit na jeho ledě v základní hrací době.

Nymburští hokejisté měli opět výborný vstup do zápasu, ze kterého pak těžili celou polovinu zápasu. „ Hned na začátku nám domácí nabídli přesilovku pět na tři a tu jsme využili,“ těšilo hostujícího kouče Pavla Bičiště. „Dál se hrálo nahoru dolů. Oba týmy měly několik příležitostí ke vstřelení gólu, ale dát gól se podařilo pouze nám. Chvilku před první přestávkou vstřelil důležitou branku Protivný, který dal domácím gól do šatny,“ pokračoval radostně v hodnocení zápasu trenér.
Ve druhé části vstřelili hosté další dvě branky a vedli už čtyři nula. „Pak jsme však polevili a  naše hra špatná. Nechali jsme domácí nadechnout a ti nám vstřelili dva góly. A to ještě spoustu střel pochytal Brázdil, který nás držel ve hře,“ popisoval kouč vývoj zápasu v prostřední třetině.
Do třetí části už hosté vstupovali s jasným cílem – nepustit vedení a odvést si tři body, což se také povedlo. „Měli jsme přečíslení, které jsme ale nevyužili, potom ale Šimek krásně zavěsil a domácím už jsme nic nedovolili. Zvládli jsme to na výbornou. S vítězstvím venku jsem spokojený. Několik hráčů nastoupilo nemocných nebo nachlazených, tak doufám, že se dáme dohromady na další zápas, který hrajeme opět venku,“ řekl na závěr šéf nymburské střídačky.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace