1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Převaha byla na straně hostujícího týmu

19. 01. 2015

V dalším zápase druhé hokejové ligy prohrál Nymburk v prodloužení na domácím ledě s týmem Žďáru na Sázavou 2:3.

Oba týmy měly před zápasem na svém kontě stejný počet bodů, a tak se očekávalo vyrovnané utkání. „Z obou stran to bylo bojovné utkání. Mírná převaha byla ale na straně soupeře," načal hodnocení zápasu trenér Bičiště. „Měli jsme bohužel spoustu vyloučených, čehož jsme se ale chtěli vyvarovat. Známe kvality soupeře, který má v týmu Kaňku, Padělka, kteří dokáží v přesilovkách trestat," uvědomoval si Bičiště.
A soupeř fauly Nymburka opravdu trestal. Obě branky v základní hrací době vstřelili hosté v přesilovce. Dlouhou pětiminutovou přesilovku, navíc podpořenou dalším faulem Nymburka, z čehož plynula přesně dvouminutová výhoda dokonce dvou mužů, ovšem hosté nevyužili. „Soupeř naštěstí tuto výhodu nevyužil, naopak my jsme z úniku s vypětím všech sil dali gól na dva jedna," popisoval dění na ledě nymburský kouč. „Bylo to parádní. Takové góly často nepadají. Říkal jsem si, že by bylo dobré to udržet a získat tři body. Byly by to tři body ale jen za to, že jsme ubránili toto dlouhé oslabení. Jinak soupeř byl určitě lepší a to jak pohybově, tak silově," pronesl trenér Nymburka.
Přání se ovšem domácímu trenérovi nesplnilo. Nymburk totiž vedení neudržel a po dalším vyloučení inkasoval. Přesto ještě ale dostal šanci na vítězství, když si v posledních pěti minutách zahrál dvě přesilovky. „Hráli jsme je špatně. Soupeř k nám rychle přistupoval a když jsme nahodili puk, hned jsme o něj přišli. Měli jsme tam jednu příležitost tři na jednoho, ale nesehráli jsme ji," smutně konstatoval trenér.
O výsledku tak rozhodlo až pětiminutové nastavení. „Udělali jsme chybu v obranném pásmu a po střele na lapačku soupeř uspěl," komentoval rozhodující branku šéf nymburské střídačky.
Nepříznivá série porážek tak pro nymburské pokračuje. V posledních sedmi zápasech vždy zvítězil tým Žďáru nad Sázavou.

 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace