1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Proti Děčínu jsme chtěli rozhodně bodovat.

20. 12. 2013

Ve středečním utkání druhé hokejové ligy uštědřil Nymburk debakl Děčínu. Na domácím ledě totiž zvítězil 9:1.

„Proti Děčínu jsme chtěli rozhodně bodovat. Nyní máme kolo volno a chtěli jsme zůstat v bodovém kontaktu s týmy před námi," říkal po zápase nymburský trenér Pavel Bičiště.
„Také jsme si chtěli udělat pohodu na vánoční přestávku," dodal.
Vstup do zápasu měl Nymburk výborný a už v první minutě otevřel Král skóre zápasu. „Každá lajna, která tam šla, se udržela na puku v útočném pásmu. Po vyrovnávací brance šel ale náš výkon rapidně dolů. Dávali jsme si nepřesné přihrávky a obránci tahali puk. Rozehrávku i založení útoku jsme se snažili hrát jinak než trénujeme," vypočítával příčiny poklesu úrovně hry domácí kouč.
„Pod dojmem úvodních kvalitních střídání si hráči možná mysleli, že to půjde samo," podotkl.
Ve druhé třetině se Nymburští hokejisté vrátili k poctivé hře a nastříleli tři branky, navíc další příležitosti zůstaly nevyužity. „Po druhé třetině bylo prakticky po zápase," přiznal Bičiště.
Nymburk v závěrečném dějství přidal dalších pět branek, kýžená desítka ale nepadla. „Desítku jsme dát chtěli. Šance na ni byla. Hráli jsme v závěru několik přesilovek. Chodily na ně všechny lajny. Jednou se tam zastavil puk na brankové čáře," litoval Bičiště.
„Desátý gól by znamenal peníze do kasy, tak ho možná ani žádný z hráčů dát nechtěl," dodal s úsměvem šéf nymburské střídačky.
„Vítězství je příjemné. Dobře, že se hráči rozstříleli. Nyní máme dlouhou pauzu a tak doufám, že po ní budou mít hráči zase chuť do hry. Zápasy jdou v lednu v rychlém sledu za sebou a bude to fofr. Chtěli bychom se pokusit vybojovat páté místo tabulky. Šance tam stále je," uvedl na závěr trenér Pavel Bičiště.
V průběhu vánoční pauzy sehraje Nymburk v pátek 27. prosince od 17.30 hodin domácí přátelské utkání s juniorkou Kladna. Mistrovský zápas sehraje Nymburk v sobotu 4. ledna, od 17 hodin přivítá na domácím ledě Klatovy.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace