1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Rozhodovalo, kdo dá třetí gol v zápase

25. 11. 2010

Popáté za sebou vyhráli druholigoví hokejisté Nymburka. Naposledy zvítězili v dohrávce na ledě Kutné Hory 3:0. Hostující trenér Bičiště tak mohl být maximálně spokojený.

„Jeli jsme sem s tím, že musíme především dobře bránit. A že případné situace v útoku, které by mohly skončit gólem, už vyplynou ze hry,“ prozradil po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště, s čím do zápasu jeho tým šel. „Věděli jsme, že Kutná Hora teď dvakrát prohrála a říká se, že napotřetí by už mělo mužstvo vyhrát. Takže jsme byli hodně opatrní,“ řekl Bičiště.
Ten se pak pustil do hodnocení utkání. „Stanovenou taktiku jsme dodržovali a dobře jsme pokrývali jejich vysunuté hráče. Navíc jsme v první třetině dali dva góly, což bylo samozřejmě velmi příjemné,“ řekl spokojený nymburský kormidelník k první třetině.
Krátce před zápasem se podařilo dotáhnout příchod brankáře Vajnera, který při své premiéře v nymburské bráně udržel nulu. „V brance podal výborný výkon brankář Vajner, jehož přestup jsme zrealizovali dopoledne před zápasem. Dobře držel puky a byla z něj vidět jistota, se kterou chytal,“ chválil svého svěřence šéf nymburské lavičky.
„Do druhé části jsme pokračovali v dobrém bránění a držení středního pásma. Znovu jsme se dostali do několika šancí, tentokrát jsme je však nedokázali proměnit. Byly tam nějaké šance dva na jednoho, ale neřešili jsme je dobře. Myslím si, že rozhodovalo, kdo dá třetí gól v zápase. Jestli to budou domácí, kteří by tím snížili na dva jedna nebo my. Nakonec jsme třetí gól zápasu dali my, když Hudíček skvěle našel Zadinu a ten zvýšil naše vedení na tři nula,“ uvedl Bičiště. „Kdyby třetí gól dala Kutná Hora, tak by to asi vypadlo jinak. Takhle jsme ho dali my a zbytek zápasu už jsme si pohlídali,“ dodal kouč vítězného celku.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace