1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: S kvalitním sokem jsme hráli dobře jen půl zápasu

01. 11. 2011

Hodonín nasázel nymburskému týmu sedm branek stejně jako v prvním vzájemném zápase letošní sezony. V patnáctém kole druhé hokejové ligy nestačil Nymburk na Hodonín a podlehl mu stejným výsledkem jako v prvním zápase – 2:7. Pro Nymburk to byl první letošní domácí zápas, ze kterého nevytěžil ani bod.

Nymburk přitom nezačal špatně. Na začátku druhé třetiny se díky dvěma brankám Vaľka dostal do vedení, pak se však už trefovali jen hosté. „Začátek nebyl špatný, ale v závěru druhé třetiny to vypuklo,“ popisoval domácí trenér Pavel Bičiště.
Nymburk inkasoval během minuty a půl tři branky a ze stavu 2:3 to bylo rázem 2:6. „Bylo tam zbytečné vyloučení, ve kterém jsme dostali branku. Krátce na to jsme inkasovali znovu. A pak zase. Dva góly jsem ani neviděl, protože jsem něco vysvětloval hráčům na střídačce. Byl to pěkný fofr. Je to velká škoda,“ litoval nymburský kouč.
Nymburk opět doplatil na špatnou disciplínu. Hosté dokázali přetavit v gól hned tři ze čtyř nymburských vyloučení. Už v prvním vzájemném zápase dostal Nymburk šest ze sedmi branek v oslabení. „Chyběla nám disciplína. Věděli jsme, že soupeř má přesilovky dobře nacvičené, a že v nich rozhoduje zápasy, ovšem nepoučili jsme se z toho,“ uvědomoval si Bičiště.
Zarážející je, že tři ze čtyř faulů vyrobili zkušení hráči. Jednou putoval na trestnou Sedlák, dvakrát Tondr. Sedlákův i oba Tondrovy fauly byly potrestány gólem. Jediný Šeflův přestupek Nymburk ubránil.
V poslední třetině hrál naopak Nymburk čtyřikrát v přesilovce, jenže nevyužil ani jedinou. „Odehráli jsme je žalostně. Po té brankové smršti už to asi hráčům nebrala hlava, a tak to dopadlo, jak to dopadlo,“ smutnil domácí trenér. „Soupeř vyhrál zaslouženě. Mě mrzí, že jsme proti tak kvalitnímu soupeři hráli dobře jen půl zápasu,“ dodal Bičiště.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace