1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Šest branek je parádní úspěšnost

19. 10. 2009

Hokejisté Nymburka napravili zaváhání z posledního domácího utkání s Kutnou Horou a na svém ledě jednoznačně přehráli Pelhřimov 6:1.

„V zápase se nám podařilo zvítězit, takže s výsledkem jsem spokojený. Body by měli zůstávat doma a lidem jsme oproti zápasu s Kutnou Horou ukázali, že doma umíme hrát. Diváci byli spokojeni a odměnili nás za náš výkon potleskem. Vstřelili šest branek což je parádní úspěšnost, výborně se nám také podařilo zahrát přesilovky,“ uvedl kouč Nymburka Pavel Bičiště.

Domácí se začali brankově prosazovat až ve druhé třetině. „V zápase jsme trochu pozměnili přesilovkovou formaci a přineslo nám to gólový výsledek. Po první třetině to bylo 0:0 a soupeř nehrál vůbec špatně. Pelhřimovští dobře bruslili a záleželo na tom, kdo dá první gól. Venca Dvořák pak dal během jednoho střídání dvě branky a to náš tým hodně nakoplo. Vždy když se podaří vstřelit dvě takové rychlé branky, tak to týmu pomůže a hraje se pak mnohem lépe,“ pokračoval spokojený trenér.

S nymburským dresem se dnes rozloučil obránce Tomáše Kaulfus. „Loučili s Tomášem Kaulfusem, který ze zdravotních důvodů končí svoji kariéru. Tomáše jsme nominovali na tento zápas jako kapitána. Bylo to pro něj překvapení a své role se zhostil velmi zodpovědně. Na hřišti třeba nepatřil mezi nejrychlejší hráče, ale své nedostatky ze hřiště nahrazoval svým působením na spoluhráče v kabině. Byl to velký hecíř a v kabině měl své nezastupitelné místo. Fanoušci, kteří ho třeba někdy kritizovali za jeho výkony, vůbec nemůžou vědět, jak pozitivně dokázal působit na tým v kabině. Určitě nám bude v sestavě chybět a zatím nevím, kdo by ho mohl nahradit. Máme několik mladíků v záloze, ale takový jako Tomáš není ani jeden z nich. Tomáš je totiž neuvěřitelný bavič. Bohužel zdravotní důvody, které ho vedly k odchodu, jsou jasně dané,“ dodal Bičiště.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace