1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Škoda šancí, které jsme nedali

08. 11. 2011

Dvakrát prohra v přípravě, dvakrát prohra v mistrovském zápase. Taková je zatím letošní bilance nymburských druholigových hokejistů v zápasech proti Kolínu. Naposledy Nymburk prohrál doma 1:2.

„Věděli jsme, že derby je úplně jiný zápas než ty ostatní a také se hrálo v úplně jiné atmosféře než v jiných zápasech,“ pochvaloval si sedmistovkovou návštěvu trenér Nymburka Pavel Bičiště.
Nymburk začal úvodním náporem, jenže šance Dvořáka a Martince gólem neskončily. „Škoda šancí, které jsme nedali,“ litoval Bičiště. V průběhu druhé třetiny narůstal počet vyloučených a oba týmy si tak vyzkoušely několikrát hru v přesilovce, brankáři Kocián s Brázdilem však šance svých soupeřů likvidovali. Nymburk dokázal překonat Brázdila až v 59. minutě. „Náš gól přišel pozdě,“ byl si vědom Bičiště. „Měli jsme ve třetí třetině šance, ale kluci zbytečně místo střel chodili do blafáku. V závěru už to byl takový risk. Chtěli jsme ještě v šesti v power play zavést puk do útočného pásma, ale puk jsme tam vlastně vůbec nedostali,“ dodal domácí kouč. „Mrzí mě náš druhý inkasovaný gól, kdy obránce Sem hrubě podcenil situaci, dovolil soupeři zpracovat puk a pak se nechal lehce objet,“ popisoval druhý gól v nymburské síti Bičiště.
To kolínskému trenérovi Stanislavu Bednářovi se utkání hodnotilo mnohem lépe. „Bylo to bojovné utkání. Domácí nastoupili dobře a hráli velmi tvrdě a po první třetině nám odstoupili pro zranění dva hráči,“ uvedl Bednář.
Rozhodující okamžik celého zápasu viděl hostující trenér v samém úvodu utkání. „Bylo důležité, že jsme přečkali úvodní nápor domácích, a že jsme jim nedovolili skórovat. To nám hodně pomohlo pro další vývoj zápasu,“ prohlásil Bednář. „Od druhé třetiny jsme byli, myslím, maličko víc hokejovější,“ všiml si šéf kolínské střídačky.
Výborný výkon předvedl kolínský brankář, který zlikvidoval několik nymburských příležitostí a poprvé inkasoval až těsně před koncem. „Gólman chytal výborně a drží nás v průběhu celé sezony,“ pochválil strážce kolínské svatyně Bednář. Brázdil pustil puk za svá záda až v samém závěru. Po tomto gólu už si ale Kolín zbytek zápasu pohlídal a Nymburk k ničemu nespustil. „Poslední minutu a půl jsme zahráli zkušeně. Aktivně jsme napadali a domácí jsme vlastně vůbec nepustili do našeho pásma,“ radoval se Bednář.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace